عکس ، کشف یک الماس عجیب و غریب ، قلب تپنده، 4 سال بعد از ماتریوشکا پیدا شد

به گزارش ایستگاه بازی، گوهر کمیاب الماس در الماس، با نام قلب تپنده، چهار سال پس از یک کشف گرانبهای دیگر، در هند کشف شد.

عکس ، کشف یک الماس عجیب و غریب ، قلب تپنده، 4 سال بعد از ماتریوشکا پیدا شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سان، یک الماس در یک الماس عجیب در هند کشف شد. این جواهر بسیار کمیاب 0.329 قیراطی به علت وجود یک قطعه الماس کوچک در درون آن، قلب تپنده نام گذاری شده است. این الماس به وسیله شرکت V D Global در اکتبر 2022 کشف شد.

رئیس این شرکت گفت: در حین آنالیز ناهمواری ها در تاسیسات سورات، این قطعه الماس کمیاب را یافتیم که یک قطعه کوچکتر دیگر در داخل آن به دام افتاده بود، اما آزادانه در آن حرکت می کرد.

این گوهر برای تجزیه و تحلیل بیشتر به موسسه الماس د بیرز (De Beers) در میدنهد فرستاده شد. اصالت آن با استفاده از میکروسکوپ نوری و الکترونی تایید شد. سامانتا سیبلی، مدرس فنی دِ بیرز می گوید: در طول 30 سال اخیر کارم در بخش الماس، چیزی شبیه قلب تپنده ندیده ام. با استفاده از تخصص د بیرز، می توانیم شکل گیری و ساختار این نمونه طبیعی را روشن کنیم و این دانش را با گروه وسیع تری از متخصصان الماس به اشتراک بگذاریم.

این موسسه فاش کرد که این الماس اکنون بخشی از مجموعه ای از الماس های کمیاب است که شامل ماتریوشکا، اولین الماس کشف شده در نوع خود هم می گردد. این جواهر خیره کننده به وسیله معدنچیان در در معدن نیوربای سیبری روسیه در سال 2019 کشف شد. اعتقاد بر این است که این الماس حدود 800 میلیون سال پیش شکل گرفته است.

دانشمندان از اشعه ایکس و سایر تکنیک های اسکن برای تایید وجود الماس دوم در الماس اول استفاده کردند. نام اولین الماس در الماس کشف شده را ماتریوشکا گذاشتند، چرا که تداعی گر این عروسک های سنتی روسی است که یکی درون دیگری قرار می گیرد.

سنگ بیرونی ماتریوشکا 0.62 قیراط و نگین داخلی آن 0.02 قیراط وزن دارد. دانشمندی از آلروسا در خصوص چگونگی شکل گیری آن گفت: لایه ای از ماده الماس متخلخل پلی کریستالی به علت رشد فوق العاده سریع، در داخل الماس تشکیل شده و فرآیندهای تهاجمی تر بخشی از گوشته الماس بزرگ تر را از بین برده است. به علت حل شدن یک لایه درونی، الماس کوچکتر آغاز به حرکت آزادانه در داخل دیگری می نماید: درست مانند یک عروسک تودرتوی ماتریوشکا.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 فروردین 1402 بروزرسانی: 29 فروردین 1402 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2181

به "عکس ، کشف یک الماس عجیب و غریب ، قلب تپنده، 4 سال بعد از ماتریوشکا پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف یک الماس عجیب و غریب ، قلب تپنده، 4 سال بعد از ماتریوشکا پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید