شمارش معکوس برای بهره برداری از 2 مدرسه خیّرساز

به گزارش ایستگاه بازی، 2 مدرسه خیّرساز در بخش کهریزک به زودی به بهره برداری می رسد.

شمارش معکوس برای بهره برداری از 2 مدرسه خیّرساز

2 مدرسه خیّرساز در بخش کهریزک به زودی به بهره برداری می رسد. محمدرضا افضلی نیا رئیس اداره آموزش و پرورش کهریزک با اعلام این خبر گفت: یکی از این مدارس، مدرسه پروفسور رزاقی در روستای قمصر است که تاکنون 95 درصد کار عمرانی آن به خاتمه رسیده و به زودی به بهره برداری می رسد.

افضلی نیا گفت: این مدرسه 12 کلاسه در زمینی به مساحت 3 هزارمترمربع ساخته شده است و بعداز خاتمه کار عمرانی آن پذیرای 220 دانش آموز خواهد بود. این مدرسه به همت خیّر نیک اندیش سیدمحسن رزاقی ساخته شده است. افضلی نیا در خصوص دومین مدرسه خیّرساز (مدرسه وحیدی مستوفی) که به زودی به بهره برداری می رسد گفت: این مدرسه 6 کلاسه که در زمینی به مساحت هزار و 500 مترمربع ساخته شده 400 مترمربع زیربنا دارد و به همت سعید احمدی در حال ساخت است. این خیّر مدرسه ساز، فروردین سال جاری تنها مدرسه قدیمی و فرسوده روستای اسماعیل آباد از توابع کهریزک را تخریب و کار نوسازی آن را شروع کرد.

او اضافه کرد: خانواده ها از مدت ها قبل نگران فرسودگی این مدرسه بودند که با توجه به محدودیت های اقتصادی، انتها یک خیّر مدرسه ساز برای تخریب و نوسازی این مدرسه اعلام آمادگی کرد. به گفته افضلی نیا این مدرسه تا 2 ماه دیگر آماده استقبال از 180 دانش آموز روستای اسماعیل آباد خواهد شد. اکنون دانش آموزان روستای اسماعیل آباد با همکاری دهیاری روستاهای اسماعیل آباد و قلعه شیخ، مشغول تحصیل در مدرسه سعادت لاجوردی روستای قلعه شیخ هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 425

به "شمارش معکوس برای بهره برداری از 2 مدرسه خیّرساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس برای بهره برداری از 2 مدرسه خیّرساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید