زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف ها در کشور است

به گزارش ایستگاه بازی، یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و فعال اصلاح طلب به شکاف های ایجادشده از سال 58 تا کنون در جامعه ایران اشاره نمود و گفت: حاکمیت دموکراسی تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی و پر کردن شکاف های موجود است.

زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف ها در کشور است

به گزارش ایستگاه بازی - منطقه کردستان, صادق زیباکلام عصر سه شنبه (20 آذر) در جمع دانشجویان دانشگاه کردستان ضمن بیان عشق و علاقه خود به کردها, از پروژه دهکده امید برای دانشجویان سخن گفت و اظهار کرد: مردم از سراسر کشور 3 میلیارد تومان برای یاری به زلزله زدگان کرمانشاه به حساب من واریز کردند که در یک ماه اخیر توقیف شد و چندین بار به این دلیل شفاها و کتبا بازپرسی شدم.

وی اضافه کرد: در آخرین روز بازپرسی و در آخرین جملاتم نوشتم که اگر این حساب بسته گردد, یک گوسفند نذر حضرت ابوالفضل (ع) می کنم. از من پرسیده شد که علت نوشتن این مطلب چیست و اگر علاقه ای به ادامه پروژه ندارم, به وسیله شبکه های اجتماعی به مردم اعلام کنم که قادر به انجام پروژه نیستم اما به چند دلیل نمی توانستم این کار را انجام دهم.

زیباکلام ادامه داد: دلیل اول، اشک دخترم و دومی علاقه ای بود که به کردها داشتم و اعتقاد به این مهم که برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی انجام کاری به کردها سپرده شده و کسی از تهران برای آنها تصمیم نمی گیرد و نباید این فرصت را از آنها گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه به تشریح فضای حاکم بر کشور در سال 58 و امروز پرداخت و توضیح داد: اگر امروز نخبگان کرد به این امر معتقد باشند که عده ای در تهران نشسته و مانع از سرمایه گذاری در کردستان و انجام کار جدی در این استان می شوند, نشان دهنده پسرفت کشور در 40 سال گذشته است.

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مسائل و پرکردن شکاف ها در کشور, حاکمیت دموکراسی است، گفت: تاریخ نشان داده آنچه خواست قومیتی را تحقق می بخشد, دموکراسی است که اگر حاکم گردد هیچ قومی خواهان جدایی از ایران نخواهد بود و همه باید برای این گمشده یعنی حاکمیت قانون و دموکراسی کوشش کنیم.

زیباکلام در ادامه به پرسش های دانشجویان درباره عملکرد جمهوری اسلامی در مناطق کردنشین پاسخ داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 112

به "زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف ها در کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف ها در کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید