رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد امام بازار تهران

به گزارش ایستگاه بازی، هم زمان با هفته میراث فرهنگی، از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد امام بازار تهران، در مراسمی با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، رونمایی شد.

رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد امام بازار تهران

به گزارش ایستگاه بازی در این مراسم که سه شنبه 31 اردیبهشت در سالن آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، از استاد محمدحسن محبعلی، امین محبعلی، زهره چاردولی، اصغر خدایی، سعید سلیمانی و ساشا ریاحی از کارشناسان خبره مرمت و محسن رمضان زاده، کارگردان این مستند تقدیر شد.

طالبیان در این مراسم به روند بهبود سرمایه انسانی در سازمان میراث فرهنگی، در طول سالیان اشاره کرد و گفت: اگرچه میراث فرهنگی، هنوز به اولویت ارجح در کشور تبدیل نشده است ولی در مطالبات اجتماعی و حتی در میان کنندگان مجلس، تغییر نگاه به این حوزه وجود داشته است که این نقطه امیدی برای میراث فرهنگی کشور است. در این سال ها بالغ بر 110 پایگاه مهم ایجاد شده است، در بسیاری از استان ها تعداد زیادی پروژه های مرمتی در جریان است که برخی از آن ها توسط دانشجوهای مرمت و معماری، زیر نظر سازمان انجام می شود.

معاون میراث فرهنگی اضافه نمود: نهضتی که برای کارهای فرهنگی به راه افتاده و اشتیاقی که برای مرمت وجود دارد مثال زدنی است.

او اضافه نمود: در حال حاضر 129 موزه خصوصی داریم، این در حالی است که تعداد زیادی از مجموعه داران، که پیش از این رغبتی برای اعلام اموالی که نزد خود دارند نشان نمی دادند، با سازمان ارتباط برقرار می کنند و به دنبال خانه های تاریخی هستند که بتوانند از آن ها برای کاربری موزه استفاده کنند. ما به دنبال این هستیم که برخی از خانه های تاریخی را به این امر اختصاص دهیم.

طالبیان در ادامه گفت: پروژه های خروج از ثبت، در سال های گذشته روند نزولی داشته است و آینده بسیار روشنی برای میراث فرهنگی کشور وجود دارد.

در ادامه این مراسم، پنل تخصصی مرمت آثار و بناها، با حضور مهندس محمدحسن محبعلی، استاد مرمتگر و مهندس زهره چاردولی مرمتگر سر در مسجد امام بازار تهران برگزار، و سپس از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد امام بازار تهران رونمایی شد.

این مستند به کارگردانی محسن رمضان زاده، در شبکه مستند و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 327

به "رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد امام بازار تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از مستند سرای کهن با موضوع مرمت مسجد امام بازار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید