راهنمای حمل و نقل استانبول

به گزارش ایستگاه بازی، حمل و نقل عمومی شهر استانبول

در راهنمای حمل و نقل در استانبول باید به این نکته اصلی اشاره کرد که در این شهر برای تردد گزینه های مختلفی در اختیار مسافران است ولی اگر شناخت کافی با هر کدام از وسایل عمومی نقلیه داشته باشید می توانید در مسیرهای مختلف بهترین نوع آن را انتخاب کنید .

راهنمای حمل و نقل استانبول

در این بخش توضیحی مختصری در مورد حمل و نقل عمومی در این شهر ارائه شده است .

متروی استانبول :

متروی استانبول قدمتی بالغ بر 140 ساله را دارد و دومین متروی احداث شده در جهان است و دارای 5 خط متفاوت است و دو خط آم که بین فرودگاه آتاتورک و محله ینی کاپی کار می کند در راهنمای حمل و نقل در استانبول جزو پرتردد ترین خط ها می باشد . ساعات کاری آن بین 6 تا 12 نیمه شب متغیر است و با استفاده از استانبول کارت می توانید هزینه های سفر را پرداخت کنید .

تراموای استانبول :

در راهنمای حمل و نقل در استانبول از جمله پرکاربردترین وسیله حمل و نقل است که نقاط اصلی شهر را به هم مرتبط می سازد. هزینه حمل و نقل در این جهت 5 لیره بوده که با استانبول کارت قابل پرداخت است .

اتوبوس استانبول :

در راهنمای حمل و نقل در استانبول اتوبوس ها در این شهر به دو دسته خصوصی و شهری تقسیم می شوند اتوبوس های بی آر تی که جزو سریع ترین اتوبوس ها است به صورت شبانه روزی در این شهر تردد دارند و هزینه ها در این اتوبوس ها هم به صورت نقدی و هم با استانبول کارت قابل پرداخت است .

تاکسی های عمومی :

تاکسی های عمومی در این شهر بر حسب میزان کیلومترشمار، هزینه ها را حساب میکنند و رانندگان همواره به دنبال شکار مسافران پولدار هستند، حواستان باشد که هزینه های بیشتری را پرداخت نکنید.

قایق و کشتی :

در راهنمای حمل و نقل در استانبول این وسیله نقلیه جزو هیجان انگیزترین وسیله برای تردد می باشد . بلیط های مربوطه را هم می توانید به صورت آن لاین و هم حضوری دریافت کنید با هزینه های بسیار مناسبی با استفاده از این وسیله های نقلیه می توانید از جزایر اطراف شهر استانبول بازدید کنید بدون آن که احتیاج باشد هزینه های بیش از حدی را بپردازید .

تاکسی های آن لاین :

تاکسی های آن لاین همانند اسنپ خودمان است که اخیرا نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته اگر چه از تاکسی های موجود در شهر ارزان نیست ولی شما را در کوتاهترین زمان به مقصد مربوطه می رساند. اوبر و کریم از جمله مهم ترین تاکسی های آن لاین در این شهر است .

دولموش:

دولموش از دیگر وسایل عمومی و نقلیه است که همواره در راهنمای حمل و نقل در استانبول به چشم می خورد چیزی شبیه به ون های ما است که به عنوان تاکسی در این شهر کاربرد دارد و در ایستگاه های خاصی قرار گرفته است. دولموش های زیر جزو مهمترین دولموش ها است که معمولا بین افراد استفاده می گردد .

· تکسیم - کادیرکوی

· تکسیم - بوستانسی

· تکسیم - آکسارای

· کادیکوی - بوستانسی

· تکسیم - تسویکیه

· بشیکتاش - نیسانتاسی

· کادیکوی - اوسکودا

تله کابین استانبول :

در راهنمای حمل و نقل در استانبول از دیگر وسایل نقلیه عمومی در شهر استانبول است که برای افراد ماجراجو یک گزینه فوق العاده می باشد . هزینه ها هم به صورت نقدی و هم با کارت قابل پرداخت است . خطوط این وسایل نقلیه چندان طولانی نیست . شما می توانید یک سفر کوتاه را از مناظر خارق العاده استانبول با استفاده از آن ها داشته باشید. در راهنمای حمل و نقل در استانبول علاوه بر استانبول کارت می توانید با کارت های مخصوص به این وسایل نیز برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید .

آشنایی با حمل و نقل شهری استانبول

در این قسمت از مقاله قصد داریم که نکات مطلوب و مفیدی را در راستای راهنمای حمل و نقل در استانبول را در اختیار شما قرار دهیم . و با انواع وسایل و هزینه های حمل و نقل در راهنمای حمل و نقل در استانبول آشنا شویم پس با ما همراه باشید . در این صورت می توانید در زمانی که در این شهر حضور دارید بهترین وسیله را برای تردد انتخاب کنید و به مقصد مورد نظر خود در کوتاهترین مدت زمان برسید. استانبول شهر بزرگی است ولی خبر خوشایند این است که از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است . وسیله های گوناگونی از جمله مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی های زرد، تاکسی های آنلاین و انواع قایق و کشتی در راهنمای حمل و نقل در استانبول بیان می گردد که هر کدام می تواند برای تردد در جهت خاصی گزینه مطلوبی باشد. در راهنمای حمل و نقل در استانبول استفاده از وسایلی چون مترو و اتوبوس در استانبول نیز ارزان بوده و به همین دلیل همواره مورد انتخاب عموم است و صرفه اقتصادی دارد .

استانبول کارت، بلیت الکترونیک شهر استانبول

در راهنمای حمل و نقل در استانبول توصیه می گردد اگر قصد تردد در این شهر را دارید حتما از استانبول کارت استفاده کنید این کارت می تواند به ویژه برای تردد در بین وسایل نقلیه عمومی گزینه مطلوبی باشد به ویژه برخی از وسایل نقلیه وجه نقدی را دریافت نمی کنند و شما بایستی حتما از استانبول کارت استفاده کنید .در راهنمای حمل و نقل در استانبول مشخص شده است شما می توانید این کارت ها را از مغازه دارهای خصوصی و دستگاه های اتوماتیک فروش بلیط و پیشخوان های ویژه فروش چنین کارت ها خریداری کنید . با داشتن آن ها حتما از تخفیف هی ویژه بهره مند خواهید شد .

حمل و نقل کم توانان و ناتوانان جسمی در استانبول

در راهنمای حمل و نقل در استانبول اگر چه حمل و نقل همواره بر افرادی که مسائل جسمی دارند و ناتوان هستند می تواند، دردسر بزرگی تلقی گردد ولی در این شهر گزینه های مطلوبی در این راستا در اختیار شما است . اغلب خیابان ها و مکان های پیاده روی به گونه ای ویژه طراحی و ساخته شده اند که برای افرادی که مسائل جسمی دارند بسیار کار آمد باشد . در راهنمای حمل و نقل در استانبول در بسکمک از جهتها از هشدارهای صوتی ویژه ای استفاده شده که ترد را برای افراد ناتوان جسمی بسیار مناسب ساخته است .

در راهنمای حمل و نقل در استانبول ترامواهای موجود در سطح شهر برای افرادی که از صندلی های چرخ دار استفاده می کنند، گزینه مطلوبی است البته در بازه های زمانی خاص نیز از اتوبوس ها نیز می توان استفاده کرد . در مترو نیز اگر احتیاج به هر گونه کمک داشته باشید در این صورت نگهبانان و ماموران خاکستری پوش همواره آماده کمک رسانی هستند . در راهنمای حمل و نقل در استانبول به طور خلاصه تردد در بین جهتها در این شهر برای همه افرادی که ناتوانی جسمی دارند بسیار مناسب و مطلوب است . به همین دلیل هیچ گونه نگرانی در این راستا وجود ندارد .

پرکاربردترین جهتهای استانبول

بیشتر جهتهای موجود در شهر استانبول در راهنمای حمل و نقل در استانبول قابل مشاهده است . در زیر به برخی از جهتهایی اشاره شده که به طور شدید مورد انتخاب مسافران قرار می گیرد . زیرا این جهتها بیشتر به مکان های دیدنی متصل می گردد.

خط F1: قطار کابلی بین کاباتاش و میدان تکسیم

خط M1A: خط مترو بین فرودگاه آتاتورک تا ینی کاپی در محله سلطان احمد

خط M2: خط مترو از محله ینی کاپی و با گذر از تکسیم، شیشیلی و لونت

خط T1: خط تراموا و اتصال محله کاباتاش به باغجیلاش

خط Tünel: قطار کابلی بین کاراکوی تا میدان تونل

منبع: دلتابان
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 416

به "راهنمای حمل و نقل استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای حمل و نقل استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید