حضور مجدد ناوهای آمریکایی در منطقه تنش زا در دریای چین جنوبی

به گزارش ایستگاه بازی، یک رسانه انگلیسی در حالی از حضور دو ناو آمریکایی در منطقه مورد مناقشه بین چین و مالزی اطلاع داد که سخنگوی ارتش چین روز گذشته به شدت نسبت به هرگونه دخالت نظامی آمریکا هشدار داده بود.

حضور مجدد ناوهای آمریکایی در منطقه تنش زا در دریای چین جنوبی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی، یک خبرگزاری انگلیسی سه شنبه بعد از ظهر از حضور مجدد ناوهای آمریکایی در دریای چین جنوبی و منطقه مورد تنش بین چین، ویتنام و مالزی اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در این زمینه گفت که ناوهای آبی خاکی و موشک انداز آمریکا با استقرار در این منطقه در حال اجرا ماموریت هستند. این نظامی آمریکایی مدعی شد که این عملیات برای آزادی تردد دریایی است و آمریکا برای حمایت از متحدانش هر اقدامی انجام می دهد. سخنگوی نیروی دریایی آمریکا به مکان دقیق حضور ناوهای آمریکا اشاره ای نکرد، اما گفته می گردد این دو ناو نزدیک یک منطقه نفت خیز هستند. این منطقه مورد مناقشه بین چین، مالزی و ویتنام است.

به نوشته این منبع خبری، در روزهای گذشته یک کشتی تحقیقاتی چینی نیز نزدیک این منطقه رویت شد.

این در حالی است که سخنگوی ارتش چین روز دوشنبه در زمینه هرگونه دخالت آمریکا در امور کشورهای منطقه واتهام زنی های بی اساس برای توجیه حظور نظامی هشدار داد. وو گوان سخنگوی ارتش چین بیانیه تازه پنتاگون در این زمینه را بی اساس و اتهام زنی جهت رواج تفرقه و اختلاف بین کشورها در منطقه دریای چین جنوبی و توجیهی برای حضور نظامی آمریکا خواند. (جزئیات بیشتر)

مقام های پکن پیش از این بارها به آمریکایی ها درباره تحرکاتشان در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان هشدار داده و این مناطق را بخشی از سرزمین چین خوانده اند.

در همین زمینه نیروی دریایی چین چندی قبل رزمایشی را در آبهای منطقه برگزار کرد. نیروی دریایی چین اعلام نمود که در این رزمایش هواپیماهای تجسسی چند هدف را در منطقه عملیاتی شناسایی کردند. بعضی تحلیلگران امور منطقه برگزاری رزمایش های ضد زیردریایی چین را با توجه به شدت دریافت تنش ها در منطقه ضروری می دانند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 950

به "حضور مجدد ناوهای آمریکایی در منطقه تنش زا در دریای چین جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور مجدد ناوهای آمریکایی در منطقه تنش زا در دریای چین جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید