حاج رضایی: فوتبال ایران از داخل اتاق ها و نشست ها به قهقرا می رود

به گزارش ایستگاه بازی، تهران (پانا) - مربی پیشین تیم ملی گفت فوتبال ایران در حال رفتن به قهقهرا است البته نه از درون زمین بلکه از نشست ها و همفکری هایی که حاصلش حذف دو تیم مطرح ایران از آسیاست.

حاج رضایی: فوتبال ایران از داخل اتاق ها و نشست ها به قهقرا می رود

به گزارش تسنیم، امیر حاج رضایی در مورد حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل نداشتن مجوز حرفه ای گری گفت: اطلاعات جسته و گریخته ای در این خصوص دارم و آقایانی که در این مورد صحبت می کنند حرف های شان متناقض است، برخی امیدوارانه از حل مشکل صحبت می کنند و گفته می شود که مسئله ای نیست و برخی اشاره به این دارند که حذف پرسپولیس و استقلال جدی است و این اتفاق رخ می دهد. از قوانین مربوط به حرفه ای گری مطلع نیستم اما این که این دو تیم حذف شوند تبعاتش تنها شامل فوتبال داخلی ما نمی شود، اگر فراتر از قاره آسیا نرویم، در همین قاره کهن به زیان ما تمام می شود چرا که در رنکینگ جهانی تیم اول آسیا هستیم و بعد دو تیم مطرح مان حذف می شوند، خصوصاً این که گفته شده است هیچ تیم دیگری هم نمی تواند جایگزین شود.

وی تأکید کرد: دائماً در حال محو شدن هستیم. نکته تأسف بار اینجاست که هیچ کسی به وضوح توضیح نمی دهد اگر این قضیه اتفاق افتاده است آیا کسانی کوتاهی کردند یا از قوانین نامطلع بودند یا دلیل دیگری وجود داشت. انگار کسانی که مرتکب اشتباه می شوند خیلی مصون هستند، شبیه همان قضیه ویلموتس، کسی سراغ آن 8 نفری که قرارداد این مربی را امضا کردند نرفت و هیچ شفافیتی در کار دیده نشد. فوتبال ایران دارد به قهقهرا می رود نه درون زمین بلکه از اتاق ها و نشست ها و همفکری هایی که حاصلش حذف دو تیم مطرح فوتبال ایران از آسیاست. اگر این اتفاق رخ دهد واقعاً خیلی دردناک است.

حاج رضایی در واکنش به صحبت اخیر علی کفاشیان مبنی بر اینکه AFC دوست ندارد شاگردهای ممتازش را حذف کند یادآور شد: ابدا این طور نیست که AFC در این زمینه کدخدامنشانه برخورد کند، آنجا قانون حاکم است، ما هم قوانینی داریم که من به همین قوانین ایراد دارم اما در ایران می توانیم قوانین را دور بزنیم و در آنجا چنین اتفاقی نمی افتد، آنجا برابر مقررات و قوانین حکم می کنند. من این تئوری را که AFC با ما بد است به هیچ وجه قبول ندارم. در AFC افرادی نشسته اند که به کارشان تسلط دارند و می دانند فوتبال ایران اگر در جهت درست باشد، می تواند بهترین میزبان باشد. اگر داستان کرونا نباشد و اگر زیرساخت داشتیم آنها بزرگترین مسابقه را به ما می دادند به خاطر جمعیتی که به ورزشگاه های ما می آیند، این می توانست یک امتیاز برای AFC باشد به خاطر سیل مشتاقان فوتبال در ایران که ورزشگاه ها را پر می کنند. بدترین کار ممکن هم این است که اشتباه خودمان را نپذیریم و تلاش کنیم به جاهای دیگر منتسب کنیم.

مربی پیشین تیم ملی گفت: نزدیک به سه سال است که فعالیتم در فوتبال و رسانه کم شده است، از این بابت خیلی ناراحت بودم چون فوتبال برای من یک عشق است و این عشق من را زنده نگه می دارد ولی الآن تصور می کنم چقدر خوب است که من نیستم، هر روز ده ها خبر بد می شنوم، برخی در سطح پایین و برخی بالاتر. هر مسابقه ای برگزار می شود از دلش صدها کلمه برای سوژه شدن و به حاشیه رفتن کار بیرون می آید، دائم بیانیه صادر می شود و عوامل فوتبال با هم درگیر می شوند و می بینیم یک تیمی را بازنده اعلام می کنند، این دیگر فوتبال نیست، باید نام دیگری برای آن انتخاب کرد.

حاج رضایی در مورد رأیی که در مورد بازیکن گابنی علیه گل گهر صادر و سه امتیاز به رقبای این تیم داده شد، اعلام کرد: قوانینی را که منجر به صدور این حکم شده است من نمی دانم اما می خواهم بگویم قبل از اینکه بازیکنی از خارج به ایران بیاید و بازی کند، کار یک سری تشریفات دارد، رضایت باشگاه قبلی و مدارک لازم باید باشد تا ITC بازیکن صادر شود، یعنی باید در فدراسیون چیزهایی ثبت شود و مفهوم صدور کارت این است که شما آزادی که بازی کنی و این کارت را فدراسیون صادر می کند، بازیکن وقتی کارت دریافت کرد یعنی مسئله ای برای بازی کردنش وجود ندارد، وقتی راهنمایی و رانندگی به من گواهینامه می دهد یعنی اجازه نشستن پشت فرمان را دریافت کرده ام و نمی شود بعد از دو سه هفته بگویند این اجازه را نداری و اگر این کار را انجام دهند این وسط داستانی اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1925

به "حاج رضایی: فوتبال ایران از داخل اتاق ها و نشست ها به قهقرا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاج رضایی: فوتبال ایران از داخل اتاق ها و نشست ها به قهقرا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید