تسهیلات صندوق نوآوری از قراردادهای خرید فناوری، راهکاری برای حمایت از پروژه های دانشگاهی

به گزارش ایستگاه بازی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از تدوین برنامه هایی در زمینه حمایت از تحقیقات دانشگاهی با همکاری وزارت علوم اطلاع داد و گفت: در قالب این برنامه پروژه های دانشگاهی که به محصول نزدیک هستند، در قالب شرکت های دانش بنیان حمایت می شوند.

تسهیلات صندوق نوآوری از قراردادهای خرید فناوری، راهکاری برای حمایت از پروژه های دانشگاهی

به گزارش خبرنگاران علی وحدت امروز در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه از این نظر که توجه جدی به موضوع بازار دارد، الگوی مناسبی در سال های اخبیر در حوزه شرکتهای دانش بنیان است.وی با اشاره به تغییر درخواست شرکتهای دانش بنیان گفت: در ابتدای راه مسائل شرکتهای دانش بنیان مالی و ساختاری مدیریتی بود، ولی امروزه عمده مسائل این شرکتها تامین بازار است؛ به این معنا که محصولات شرکتها احتیاج به بازار دارند.

وحدت عدم اعتماد خریداران به محصولات فراوری داخل را از چالش شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: در برخی موارد مشتریان این محصولات نهادها و شرکتهای دولتی هستند؛ از این رو این نمایشگاه الگویی برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان داخلی است.

وی هدف از حضور در این نمایشگاه را ورود همه جانبه به بخش های نوآوری نام برد و گفت: برای این منظور اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان تسهیلات لیزینگ خریداران بخش خصوصی در نظرگرفته شده که این قابل افزایش است.

وحدت خاطر نشان کرد: در این زمینه محدودیتی از نظر اعتبارات نداریم و این تسهیلات در قالب لیزینگ در اختیار خریداران قرار داده می گردد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: قرار بر این است که صندوق برای اعطای تسهیلات با استفاده از عامل های مالی مانند صندوق توسعه فناوری نانو اقدام به اعطای تسهیلات لیزینگ کند.

وحدت بیان نمود: اولین گام را با صندوق توسعه فناوری نانو آغاز کردیم و به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات لازم به خریداران اعطا می گردد.رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به همکاری با وزارت علوم در زمینه اعطای گرنت فناوری به طرح های فناورانه، گفت: صندوق در تعامل با وزارت علوم آمادگی دارد با اعطای تسهیلات تا سقف 70 در صد رقم قرارداد بین شرکت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه و کارفرمایان با سود کمتر از یازده درصد تامین مالی این قراردادها را طی تفاهم سه جانبه بین کارفرما، شرکت و صندوق نوآوری عهده دار باشد.

وی با اشاره به سیاست های این صندوق در زمینه حمایت از تحقیقات دانشگاهی و پژوهشگاهی، اضافه نمود: ما برنامه جدی را با وزارت علوم در این زمینه آغاز کردیم که در این راستا قرار است وزارت علوم مراکز وابسته به خود را معرفی کند تا بتوانیم برای تحقیقات اجرا شده برنامه های عملیاتی تدوین کنیم.

به گفته وحدت، وزارت علوم برای توسعه فناوری سرمایه گذاری نموده و ما به دنبال این نیستیم که از تحقیقات حمایت کنیم و قرار شد برنامه های پژوهشی اجرا شده در دانشگاه ها که به فراوری محصول نزدیک هستند را به شرکتهای دانش بنیان متصل کنیم تا بتوانیم تسهیلات صندوق را به آن ها اختصاص دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 120

به "تسهیلات صندوق نوآوری از قراردادهای خرید فناوری، راهکاری برای حمایت از پروژه های دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات صندوق نوآوری از قراردادهای خرید فناوری، راهکاری برای حمایت از پروژه های دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید