بیانیه فدراسیون فوتبال علیه وزارت ورزش!

به گزارش ایستگاه بازی، عصر دیروز روی کانال تلگرام رسمی وزارت ورزش و جوانان مصاحبه ای از معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان منتشر شد و در این خبر علی نژاد ضمن تکذیب کمک 52 میلیونی سازمان برنامه و بودجه اینطور در مورد آن به صحبت پرداخته بود: کل مبلغ تخصیص یافته توسط سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون فوتبال از محل سرجمع اعتبارات وزارت ورزش و جوانان بوده و کمک جداگانه ای نبوده است و مبلغ آن نیز 20 میلیارد تومان بوده که از این میزان تا به امروز ده میلیارد تومان از طرف خزانه داری کل کشور به وزارت ورزش و جوانان پرداخت شده که بلافاصله نیز به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد و هر زمان مابقی پرداخت نیز توسط خزانه کل کشور به این وزارت پرداخت گردد به حساب فدراسیون پرداخت خواهیم کرد.

بیانیه فدراسیون فوتبال علیه وزارت ورزش!

هنوز ساعاتی از انتشار این خبر سپری نشده که روابط عمومی فدراسیون فوتبال بیانیه ای علیه موضع وزارت ورزش که تاکید بر کمک 20 میلیارد تومانی به فدراسیون دارد، منتشر کرده و ضمن تایید کمک 52 میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه برای آماده سازی تیم ملی در جهت جام جهانی و دریافت 10 میلیارد تومان از این مبلغ، طی دو سه روز آینده خواهان دریافت مابقی این مبلغ که 42 میلیارد تومان است، شده است. بیانیه ای که به وضوح اختلافی 32 میلیاردی را میان مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در کمکی که سازمان برنامه و بودجه برای تیم ملی در جهت جام جهانی در نظر گرفته، را نشان می دهد.

متن بیانیه روابط عمومی فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

به آگاهی ملت شریف ایران میرساند.

فدراسیون فوتبال باوجود مسائل گوناگون برجا مانده از گذشته و چالش های پیش رو در جهت آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران جهت حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر نیاز به آرامش، تمرکز و منابع مالی کافی و بموقع دارد. در راستای این مهم و برای آمادگی روحی و روانی بازیکنان و کادر تیم ملی، پرواز اختصاصی، هتل باکیفیت و زمین تمرین مناسب علی رغم محدودیت ها فراهم شد. در خصوص خبر اختصاص کمک سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون علام می دارد با رویکرد مثبت و خیرخواهانه دکتر نوبخت، ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور و هم چنین پیگیری های شخصی دکتر سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان تا به امروز 10 میلیارد تومان به حساب فدراسیون فوتبال ایران واریز شده است و باتوجه به دستور پرداخت مبلغ 52 میلیارد تومان بابت هزینه های مربوط به فدراسیون فوتبال جهت کسب آمادگی برای حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی فوتبال قطر به خزانه دار محترم کل کشور، مابقی این مبلغ نیز قرار است باتوجه به نیاز فوری تیم ملی و پیرو مذاکره فدراسیون فوتبال و پیگیری های مشفقانه رییس محترم سازمان برنامه و بودجه، جناب آقای دکتر نوبخت، ظرف یکی دو روز آینده واریز شود.

با عنایت به مراتب فوق، یادآور می شود تیم ملی فوتبال ایران در این شرایط سخت نیاز به کمک و همراهی موثر و مشفقانه دارد و ما نیز با توکل بر خدا و دوشادوش یک دیگر برای صعود تیم ملی به جام جهانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

با آرزوی پیروزی و سرافرازی ملت شریف ایران و تیم ملی فوتبال ایران

***

در سرانجام باید به این نکته اشاره داشت که علی نژاد در بخش سرانجامی صحبت هایش تاکید کرده بود، فدراسیون فوتبال بدهی ای به وزارت ورزش ندارد که وزات بخواهد پولی را بابت همین موضوع برداشت کند. با این وصف حالا باید منتظر واکنش سازمان برنامه و بودجه ماند که به عنوان یکی از اضلاع این معادله مبهم، می تواند با انتشار بیانیه ای از میزان دقیق کمک درنظر گرفته شده برای تیم ملی در جهت جام جهانی بگوید.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1626

به "بیانیه فدراسیون فوتبال علیه وزارت ورزش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه فدراسیون فوتبال علیه وزارت ورزش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید