بهترین باغ گل های تهران کدامند؟

به گزارش ایستگاه بازی، وب سایت اسنپ تریپ: برخلاف تصورمان باغ گل های تهران، فقط جایی برای خرید کود و درختچه و گلدان نیستند، بلکه می گردد یک صبح را به گردش در آنها اختصاص داد؛ گردشی که نه هزینه چندانی دربردارد و نه زمان خالی زیادی می خواهد.

بهترین باغ گل های تهران کدامند؟

جهت دریافت خدمات دیزاین ویلا باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

بازار گل محلاتی

اگر ساکن شرق تهران هستیم، بهتر است وقت مان را با رفتن به باغ های دیگر تلف نکنیم و یک راست به اینجا بیاییم. این بازار که یکی از عظیمترین باغ گل های تهران است، در عید کارش را از حدود ساعت 5 صبح آغاز می نماید و درهایش هم در ساعت 12 شب بسته می گردد. اما در روزهای معمول غرفه ها ساعت 11:30 صبح کارشان را تعطیل می نمایند و می فرایند؛ مگر در روزهای تعطیل که تا ساعت 14:30 تا 15 بازند.

اینطور گفته می گردد که وسط هفته، قیمت گل و گلدان های این باغ، کمی کمتر از آخر هفته است. در این بازار علاوه بر گل، گیاه، گلدان های آپارتمانی و … لوازم سفره عقد هم فروخته می گردد. برخی از مغازه های این بازار عمده فروش هستند، ولی بیشترشان تک فروشی هم دارند.

ویژگی مثبت دیگر بازار گل محلاتی، دسترسی راحت به آن است؛ چیزی که بازارهای دیگر از آن بی بهره اند. علاوه بر خودروی شخصی می توان با مترو هم به ایستگاه نبرد رفت و از آنجا با یک کورس تاکسی به بازار گل رسید. از میدان هفت تیر، میدان امام خمینی و چهارراه خمینی هم تاکسی ها، مستقیم ما را به سمت اتوبان محلاتی می برند.

آدرس:

عظیمراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم، پایین تر از دادگاه خانواده، بازار گل شهید محلاتی

بازار گل خاوران

این بازار گل که اسم اصلی اش بازار گل امام رضا (ع) است، در جنوب شرق تهران واقع شده است. بازار گل خاوران دومین بازار گل عظیم تهران است و ساعت کار مغازه هایش هم مثل بازار محلاتی از 4 صبح تا 11 صبح است.

این بازار، دو خیابان، پنج کوچه و پارکینگی برای کارکنان دارد و علاوه بر گل، درختچه و گلدان، لوازم باغبانی هم می فروشد. اگرچه تنوع گل های اینجا زیاد است، ولی مغازه ها بیشتر با مصالح موقتی ساخته شده اند و برای همین نمای چندان خوبی را در اینجا نمی بینیم.

آدرس:

جاده خاوران بعد از شهرک مشیریه

بازار گل بهشت زهرا

این بازار گل که در راستا بهشت زهرای تهران واقع شده است، به خصوص پنجشنبه و آدینه ها غلغله می گردد، اگرچه همه مشتریان این بازار را صاحبان عزا تشکیل نمی دهند و خیلی ها هم برای خرید گلدان، گل های آپارتمانی و گل به این منطقه می آیند. ساعت کاری بازار گل بهشت زهرا معمولا از بقیه بازارهای گل بیشتر است و وقت بیشتری برای گشتن در آن هست. بیشتر گل فروش های سر چهارراه ها، گل های خود را از این بازار تامین می نمایند.

آدرس:

ابتدای اتوبان بهشت زهرا، بعد از صالح آباد

بازار گل فکوری

این فقط ساکنان شرق تهران نیستند که می توانند از زیبایی های بازار گل فکوری لذت ببرند؛ بلکه آنهایی که حوالی غرب هم زندگی می نمایند، می توانند یک صبح روز تعطیل راهی باغ گل شهید فکوری بشوند.

خوبی این بازار در این بوده که برخلاف بقیه، پارکینگی مجزا دارد و جای نگرانی برای پارک ماشین وجود ندارد. ویژگی دیگرش هم مثل همه بازارهای گل، قیمت معقول گل و گلدان هایش است. در این بازار مثل بازار محلاتی درخت ها و نهال های میوه، گیاهان زینتی، کاکتوس ها، گیاهان بیرونی، انواع بذرهای سبزیجات، خوراکی و گل های آپارتمانی فروخته می گردد.

آدرس:

ابتدای جاده مخصوص کرج

بازار گل غرب تهران

بازار گل دیگری هم در شمال غرب تهران وجود دارد. بیشتر گل های بازار گل آبشناسان، از بازار محلاتی به اینجا می آیند و به همین دلیل هم با قیمت عمده فروخته نمی شوند.

بازار کوچک غرب تهران، شش سالن دارد که گل های آپارتمانی، تزیینی و باغچه ای را با تنوع خوبی به فروش می رساند. ساعت کار این باغ گل از 9 صبح تا یک ظهر و 4 بعدازظهر تا 8 شب ادامه دارد. برای همین این بازار بیشتر مناسب آنهایی ست که خیلی هم سحرخیز نیستند.

آدرس:

انتهای اتوبان ستاری شمال، دومین خروجی دوربرگردان، جنب پمپ بنزین آبشناسانمنبع: برترین ها
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 941

به "بهترین باغ گل های تهران کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین باغ گل های تهران کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید