اقامتگاه اسکی بارین در شمشک؛ بنایی اسکیمویی

به گزارش ایستگاه بازی، انیمیشن پینگو را بیاد می آورید؟ همان پنگوئنی که با خانواده و برادر کوچکترش در خانه ای برفی به شکل نیم کره زندگی می کردند. خانه ای که برای ما تداعی کننده خانه اسکیموها بود. حالا تصور کنید یکی از همین خانه های اسکیمویی را در ایران ببینید!

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک؛ بنایی اسکیمویی

اقامتگاه اسکی بارین نام بنایی کوچک است که چندسالی است در شمشک ساخته شده است. این بنا، با 60 متر مربع زیربنا، برای اقامت موقت مالکان آن، در روزهایی است که برای اسکی به شمشک می آیند. غیر از ظاهر جالب و طراحی داخلی جذاب و منحصر بفرد، نکته جالب درباره این بنا، قرار داشتن آن در دل کوهستان است. در ادامه قسمتی از یادداشت های طراحان این بنا را بخوانید.

با توجه به قرار دریافت بنا در دل طبیعت، تصمیم گرفتیم، مختصات اثر را به گونه ای طراحی کنیم که چیزی بین طبیعت و معماری باشد.

هدف این پروژه، اصلاح رابطه طبیعت و معماری و در عین حال عدم تقلید کوروکورانه از طرح های تکراری و بناهای تاریخی غیر ایرانی بود

تمام کوشش در طراحی این محصول، ساخت بنایی در هماهنگی با طبیعت پیرامونش بود. باتوجه به سردسیر بودن منطقه و اغلب برفی بودن فضای اطراف، این بنا منطبق با طبیعت اطرافش طراحی شد.

چیزی که از طراحی این بنا تعیین است، خلاقیت و جسارت طراحان آن است. با این حال باید دید که بعد از گذشت چندین سال از ساخت این پروژه، آیا مورد استفاده قرار گرفته، یا صرفاً اثری فانتزی برای نوعی تجربه معماری بوده است؟

متاسفانه در اندک عکس های ارائه شده از پروژه، هیچ عکسی از نمای بیرونی این ساختمان نبود.

تعیینات پروژه به توضیح ذیل است:

نام پروژه : اقامتگاه اسکی بارین (Barin Ski Resort)

آرشیتکت : استودیو ریرا - عباس ریاحی فرد، فریناز رضوی نیکو

مکان پروژه : تهران، شمشک

مساحت : 60 متر مربع

سال ساخت : 1387

منبع :فارنت

منبع: لست سکند
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 679

به "اقامتگاه اسکی بارین در شمشک؛ بنایی اسکیمویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامتگاه اسکی بارین در شمشک؛ بنایی اسکیمویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید