مدل های بسیار جالب ویلاهای مدرن دنیا طراحی شده در داخل زمین

به گزارش ایستگاه بازی، آیا تابحال درباره زندگی زیر زمین فکر نموده اید؟ من هم مثل شما چنین تجربه ای نداشتم اما حتما باید چیز جالبی باشد، برای اینکه اندکی با این حس و حال آشنا شویم سری به ویلاهای مدرن دنیا طراحی شده در داخل زمین می زنیم که تعریف جدیدی از معماری همگام با طبیعت را به همگان معرفی نموده اند.

مدل های بسیار جالب ویلاهای مدرن دنیا طراحی شده در داخل زمین

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

درباره زندگی در داخل زمین همینقدر را می دانیم که فضایی بسیار دنج، مفرح و جالب ما را احاطه می نماید و بعلاوه خود زمین نیز همانند یک عایق در برابر گرما و سرما عمل خواهد نمود. این خانه های ویلایی از جهاتی شبیه به کلبه هایی جنگلی و روستایی در دل طبیعت هستند، این کلبه ها هم خیلی جالب و دوست داشتنی اند اما کوچکی و همینطور روستیک بودنشان شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاید. اگر خانه ای می خواهید که مناسب زندگی مدرن بوده و از طرفی رابطه نزدیکی با طبیعت داشته باشد، ویلاهای مدرن دنیا ایده های بسیار جالب و منحصر بفردی را برای الهام گیری به شما علاقمندان معرفی خواهند کرد. لطفا تا انتها همراه سایت اتاق باشید.

ویلاهای مدرن دنیا عمدتا در مناطق بکر طبیعی قرار می گیرند و این توپوگرافی منطقه است که شکل، نمای خارجی و نمای داخلی خانه را مشخص می نماید. مثل ویلای جالب زیر که البته دو خانه جدا برای دو خانواده بوده و در کشور نسبتا فقیر پاراگوئه قرار گرفته است. جالب تر اینجاست که تپه های سرسبز دربرگیرنده خانه ها، مصنوعی بوده و توسط سازنده طرح ایجاد شده اند. به همین خاطر بنظر می رسد خانه ها زیر زمین قرار گرفته اند در صورتی که روی زمین بوده و فقط توسط تپه های ساخته شده توسط انسان احاطه شده اند.

ویلای بعدی از خیلی جهات یک نمونه بسیار خاص است. اول اینکه ساختمان اصلی دقیقا روی شیب تند تپه ای عظیم جنگلی قرار گرفته و به داخل آن رفته است. البته این تپه مانند مدل بالا ساخته انسان نبوده و جزئی از توپوگرافی خود منطقه است. برای یک زمین ویلایی، 500 متر مربع عظیم محسوب نمی گردد خصوصا اگر این مساحت را بخواهیم برای زندگی 18 نفر طراحی کنیم. این خانه ویلایی به صورت مشترکی با یاری اعضای یک خانواده پر جمعیت ساخته شده و در نتیجه باید برای همه افراد فضایی خاص در نظر گرفته میشد. اولین مشکل سر راه طراحان شیب تند سایت بود که با ایده ساخت خانه ویلایی مدرن در داخل تپه کاملا حل شده است.

اگرچه ساخت ویلاهای مدرن دنیا در داخل زمین کاری بسیار جالب است، اما سوالاتی برای هر کسی پیش می آید که باید جواب واضحی به آنها داد، مثلا نور طبیعی چگونه به داخل خانه می رسد؟ یا اینکه تکلیف منظره زیبای اطراف چه می گردد؟ جواب هر دو سوال راه هر طراح و معماری به شیوه ای متفاوت خواهد داد. همانطور که مشاهده می کنید، می گردد خانه ای داخل یک شیب تند ساخت و همزمان از طبیعت زیبای اطراف لذت برد. خانه زیر در منطقه والس کشور سوئیس قرار گرفته و نمونه ای عالی برای این گفته است. نمای اصلی خانه به صورتی طراحی شده که هم نور را جذب می نماید و هم منظره زیبای اطراف را در معرض دید قرار می دهد.

خانه هایی که زیر زمین ساخته می شوند بغیر از ظاهر جالبشان خیلی ویژگی های مفید دیگر هم دارند که همه ما می توانیم از آنها الهام بگیریم. یک مثال عالی می تواند خانه ویلایی مدرن زیر در ایالت تکزاس آمریکا باشد. یکی از اهداف پروژه تاثیر گذاری مثبت سازه بروی طبیعت اطراف بوده. طراح خانه نه تنها سعی نموده تا کمترین تغییر را در سایت ایجاد کند بلکه خواستار ترمیم شیب تخریب شده تپه و همینطور اضافه کردن 40 گونه گیاهی و چمن به طبیعت اطراف نیز بوده است. این خانه با دو سقف مجزا ساخته شده که قسمت انتهایی هر کدام با شیب تپه یکی شده است.

گاهی اوقات یک منظره طبیعی بقدری زیبا و شگفت انگیز است که آدم حیفش میاید آنرا خراب نموده و خانه ای ویلایی یا هر سازه دیگری در آن بنا کند، مسئله ای که متاسفانه در مناطق بکر شمال کشور خودمان به طرز بسیار بدی رواج پیدا نموده است. اما این مشکل راه حلی دارد و آن ساخت خانه در دل طبیعت است، با پیروی از ایده های خلاقانه ویلاهای مدرن دنیا می توان چنین کاری را به یک فرهنگ پسندیده در داخل کشور بدل کرد. شکل های زیر تعدادی دیگر از طرح های خلاقانه خانه های ویلایی در دل طبیعت را نشان می دهد.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

آنالیز معماری داخلی و خارجی ویلای لوکس در لواسان تهران

عکس نمای بیرونی ساختمان ویلایی بسیار شیک و لوکس در ایران

50 مدل درب باغ و ویلا بسیار شیک - فلزی و چوبی

مدل های طراحی استخر ویلا به شکل مستطیلی در حیاط و فضای باز

ویلاهای مدرن دنیا

منبع: اتاق
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1177

به "مدل های بسیار جالب ویلاهای مدرن دنیا طراحی شده در داخل زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های بسیار جالب ویلاهای مدرن دنیا طراحی شده در داخل زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید