افزایش پرواز های خارجی و بین المللی

به گزارش ایستگاه بازی، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش پرواز های خارجی توسط شرکت های هواپیمایی داخلی و افزایش پرواز های بین المللی توسط ایرلاین های خارجی اطلاع داد.

افزایش پرواز های خارجی و بین المللی

به گزارش ایسنا، در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا در دنیا، کشور های مختلف مرز های هوایی زمینی و دریایی خود را به روی یکدیگر بستند و سفر های خارجی برای همه کشور ها به شدت محدود شد، اما پس از گذشته ماه ها از شیوع این ویروس بسیاری از کشور ها تصمیم گرفتند تا با مذاکرات این دو و چند جانبه و تدوین و اجرای پروتکل های مشترک بهداشتی سفر های خود را به تدریج از سر بگیرند.

در این راستا ایران نیز سفر های هوایی خود را به مقاصد مختلف خارجی مجدداً شروع کرد و بسیاری از کشور های خارجی هم این کار را متقابلاً انجام دادند. همچنین ایرلاین های خارجی نیز بعضاً سفر هایی هوایی خود به ایران را از سر گرفتند که می توان به قطر ایرویز به عنوان یکی از شرکت های هواپیمایی خارجی پرکار در آسمان ایران اشاره نمود که تقریباً از همان ماه های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، مسافران را البته با رعایت پروتکل های بهداشتی جابجا می کرد.

ابوالقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- درباره آخرین شرایط پرواز های خارجی اینگونه شرح داد: در حال حاضر هیچ مسئله ای برای پرواز های خارجی وجود ندارد و بسیاری از شرکت های هواپیمایی داخلی سفر های خارجی خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی روز به روز گسترش می دهند.

وی اضافه نمود: بسیاری از شرکت های هواپیمایی داخلی که پیش از شیوع ویروس کرونا به مقاصد خارجی مختلفی سفر می کردند هم اکنون نیز پرواز های خود را به همان مقاصد را از سر گرفتند که می توان به کشور های همسایه، کشور های اروپایی و ... اشاره نمود به عنوان مثال روزانه بیش از هشت ایرلاین به مقصد ترکیه پرواز می نمایند.

جلالی با اشاره به دیگر مقاصد خارجی شرکت های هواپیمایی ایرانی مانند عراق و دیگر کشور های همسایه، اعلام نمود: ایران ایر تنها ایرلاین داخلی است که به کشور های اروپایی مختلفی پرواز مینمایند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری چنین درباره انجام پرواز های بین المللی گفت: ایرلاین های خارجی مانند قطر ایرویز، ترکیش ایرلاین و امارات در حال حاضر پرواز خود به ایران را انجام داده و مسافران را جابه جا می نمایند همچنین دیگر ایرلاین های خارجی نیز به زودی به آن ها می پیوندند که می توان به لوفت هانزا به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های هواپیمایی بین المللی اشاره نمود که بر اساس مذاکرات انجام شده از اواسط دسامبر پرواز خود به ایران را از سر خواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1289

به "افزایش پرواز های خارجی و بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش پرواز های خارجی و بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید