اعتراض مسلمانان هند به لایحه تبعیض مذهبی به خشونت کشیده شد

به گزارش ایستگاه بازی، تظاهرات علیه لایحه شهروندی جدید هند در پایتخت این کشور به خشونت کشیده شد بطوریکه معترضین اتوبوس ها را به آتش کشیدند و با پلیس درگیر شدند.

اعتراض مسلمانان هند به لایحه تبعیض مذهبی به خشونت کشیده شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آرتی، واکنش خشن پلیس پس از آن رخ داد که موج عظیمی از مسلمانان در سراسر این کشور به دنبال تصویب لایحه اصلاح قانون شهروندی بشکل اعتراضی به خیابان ها ریختند بطوری که موجب درگیری با پلیس در نزدیکی دانشگاه جامیا اسلامیا در پایتخت هند شد.

در روزهای اخیر این منطقه به نقطه ای اصلی درگیری با پلیس تبدیل شده است.

به دنبال چند روز ناآرامی در نزدیکی دانشگاه جمیا اسلامیا در دهلی نو، پلیس در پی درگیری با معترضین چندین نفر را دستگیر نموده و ده ها دانشجو را وادار به ترک محل نموده است.

روز آدینه ، پلیس مانع خروج دانشجویان معترضی شد که قصد خروج از محوطه دانشگاه را داشتند که در پی این اتفاق از 40 معترض دانشجوی مسلمان بازداشت شدند.

رسانه های هندی گزارش دادند که در یکی از محله های دهلی نونبرد سنگینی رخ داد و پلیس با استفاده از گاز اشک آور و باتوم کوشش کرد تا تظاهرکنندگان را متفرق کند.

ویدئویی که از بالکن یک ساختمان گرفته شده و توسط شبکه (ان دی تی وی) هند عصر امروز (یکشنبه) منتشر شد، اتوبوسی را در حال سوختن در وسط جاده نشان می دهد. علاوه بر این رسانه های محلی گزارش دادند که چند اتوبوس دیگر در جنوب دهلی توسط تظاهرکنندگان به آتش کشیده شد.

هند از اتباع کشورهای همسایه که غیر مسلمان هستند خواسته در صورتی که از سوی حکومت های اسلامی تحت ظلم هستند به هند مهاجرت نموده و تابعیت این کشور را دریافت کنند.

این افراد پیش از دریافت تابعیت هندی حداقل باید 6 سال در هند زندگی کنند و سپس برای دریافت تابعیت اقدام کنند.

پیش از این شرط دریافت تابعیت هندی اقامت 11 ساله در خاک این کشور بود ولی اینک مهاجرین خارجی تنها به شرط غیر مسلمان بودن و اقامت 6 ساله می توانند تابعیت هندی دریافت کنند.

این سومین اقدامی است که حزب بی جی پی در دور جدید حکومت خود علیه مسلمانان اتخاذ نموده است و پیش از این نیز وقوع معضل کشمیر که با لغو قانون 370 شروع شد باعث خشم مسلمانان هندی شده بود.

هند بیش از 100 میلیون نفر مسلمان دارد ولی دولت مودی در تصمیمات اخیر خود کوشش زیادی برای به حاشیه کشاندن مسلمانان انجام داده است.

لازم به ذکر است اخیرا دادگاه عالی هند در خصوص جنجالی ترین پرونده تاریخ این کشور نیز تصمیم گرفته و زمین مسجد بابری را به هندوها تقدیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 594

به "اعتراض مسلمانان هند به لایحه تبعیض مذهبی به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض مسلمانان هند به لایحه تبعیض مذهبی به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید