اطلاعات رقیبتان را از کوکو بگیرید!

به گزارش ایستگاه بازی، امروزه در فضای مجازی با کسب وکارهای زیادی روبه رو هستیم که به صورت آفلاین اداره می شوند و صرفا از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات کسب وکارشان استفاده می کنند، یا کاملا آنلاین هستند و برای فعالیت در همین فضا طراحی شده اند.

اطلاعات رقیبتان را از کوکو بگیرید!

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

زمانی که تقریبا در هر زمینه ای تعداد زیادی کسب وکار فعال وجود داشته باشد، رقابت شدیدی میان آنها به وجود می آید و کسب وکاری را می توان برنده دانست که قدرتمندتر است؛ اما در عصر فناوری قدرت به چه معنی است؟ در فضای مجازی قدرتمند چه کسی است؟ پاسخ این سوال ها بسیار روشن است؛ در دنیای امروز قدرت برابر است با اطلاعات و قدرتمند کسی است که به اطلاعات دسترسی داشته باشد.

برای مثال تصور کنید صاحب کسب وکار فروش محصول الف به صورت آنلاین هستید. شرکت دیگری هم دقیقا مشغول همین کار است و محصول الف را اینترنتی می فروشد. چیزی که باعث برتری شما نسبت به رقیبتان می شود، دسترسی به اطلاعات کسب وکار آن شرکت و مقایسه آن با اطلاعات کسب وکار خودتان است.

به این ترتیب است که می توانید نقاط قوت خودتان را بر نقاط ضعف رقیب متمرکز کنید و یک قدم از او پیشی بگیرید. پلتفرم تحت وب کوکو همان جایی است که می تواند اطلاعات رقیبتان را جمع آوری، دسته بندی و تحلیل کند و آنها را به شکل نمودارها و داده هایی ساده و قابل فهم در اختیار شما قرار دهد. این یعنی با کوکو شما همیشه یک قدم از رقبایتان جلوتر هستید.

احسان یوسفی، مدیرعامل شرکت راهکار خلاق مهتاب و بنیان گذار پلتفرم کوکو است. او به همراه دو نفر دیگر از دانشجویان رشته کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی، در سال 1396 شروع به فعالیت در زمینه بازاریابی دیجیتال کردند و مدتی بعد در اواسط سال 1397 شرکتشان را به عنوان یک آژانس بازاریابی دیجیتال رسما به ثبت رساندند.

پلتفرم تحت وب کوکو محصول این شرکت در زمینه تحلیل شبکه های اجتماعی است که در حال حاضر تمرکز آن بر روی بستر اینستاگرام است.

کوکو ابزار قدرتمند تحلیل شبکه های اجتماعی

یوسفی درباره زمینه فعالیت کوکو به جام جم می گوید: شعار ما این است: کوکو ابزاری قدرتمند در تحلیل شبکه های اجتماعی؛ پس همان طور که مشخص است کار ما در کوکو جمع آوری، دسته بندی، تحلیل و ارائه داده ها و اطلاعات در شبکه های اجتماعی است. با توجه به گستردگی استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، فعلا همه فعالیت ما در این بستر است. اما مشغول بررسی سایر شبکه های اجتماعی پرکاربرد هستیم تا در زمان مناسب بتوانیم خدمات مان را در بستر آنها نیز گسترش دهیم.

او در خصوص جامعه مخاطبان کوکو می گوید: اطلاعاتی که ما با کوکو جمع آوری و تحلیل می کنیم، برای کسانی که در زمینه بازاریابی دیجیتال از طریق اینستاگرام فعالیت می کنند بسیار کاربردی و مفید است. علاوه بر آنها برای هر کسی که کسب وکارش را در محیط اینستاگرام ارائه می دهد یا افراد تأثیرگذاری که دنبال کنندگان پرشماری در اینستاگرام دارند و تحت عنوان اینفلوئنسر شناخته می شوند، کوکو می تواند به بهبود عملکرد آنها کمک کند.

او درباره ابعاد کنونی کوکو خاطرنشان می کند: در حال حاضر تیم ما متشکل از 9 نفر است و به عنوان یک شرکت خلاق و نوآور در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی مستقر هستیم. ما تا به امروز بیش از 13میلیون پست اینستاگرامی را دنبال کرده و اطلاعاتشان را برای کاربران مان پردازش کرده ایم. تعداد کاربران کنونی ما حدود هزار نفر است که امیدواریم به زودی با شروع تبلیغات ما و شناخته تر شدن پلتفرم کوکو در آینده ای نه چندان دور شاهد افزایش چشمگیر تعداد کاربرانمان باشیم.

قدم بعدی کوکو

مدیرعامل شرکت راهکار خلاق مهتاب علاوه بر اینکه راستا پیش روی کوکو را راستا روشنی می داند، خاطرنشان می کند: به دلیل پیچیدگی اصطلاحات حوزه بازاریابی دیجیتال و همچنین نادقیق بودن برخی از برگردان های فارسی آنها، در حال حاضر پلتفرم کوکو را فقط به زبان انگلیسی راه اندازی کرده ایم. البته هدف دیگر ما از این کار تسهیل فرایند بین المللی شدن کوکو است که با فراهم شدن بستر استفاده از درگاه پرداخت وجه بین المللی، امیدواریم به زودی بتوانیم در این عرصه وارد شویم. اما یکی از طرح هایی که برای آینده کوکو در نظر گرفته ایم ایجاد پلتفرم هایی به زبان های فارسی و اسپانیایی است.

چرا باید کوکو را انتخاب کنیم؟

یوسفی وجه تمایز کوکو نسبت به پلتفرم های مشابه و رقبایش، زمینه تخصصی فعالیت کوکو و همچنین زیبایی بصری و سادگی تحلیل های آن می داند.

او در این باره به جام جم می گوید: ما به طور کاملا تخصصی روی گردآوری و تحلیل اطلاعات در شبکه اجتماعی اینستاگرام متمرکز شده ایم که این موضوع از ویژگی های پلتفرم کوکو است. مورد دیگر زمان بسیار زیادی است که ما روی طراحی ابزارهای ارائه تحلیل ها صرف کرده ایم تا نمودارها و آمارهای خروجی کوکو هم از زیبایی بصری خاصی برخوردار باشد و هم برای کاربران بسیار ساده و قابل فهم باشند. در خصوص هزینه استفاده از خدمات کوکو برای کاربران هم قابل مقایسه با دیگر پلتفرم ها نیستیم و قیمت استفاده از امکانات ما در برخی موارد حتی یک دهم قیمت رقبایمان است.

او در خصوص ویژگی جدیدی که با نام کمپین (کارزار) به تازگی در آخرین به روزرسانی کوکو به آن اضافه شده است می گوید: قابلیت کمپین هم یکی دیگر از وجوه تمایز ما نسبت سایر پلتفرم های مشابه است. این ویژگی جدید به کاربر اجازه می دهد با راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی برای کسب وکارش، اطلاعات و فرایند مربوط به آن را تحت نظر بگیرد و در سرانجام با استفاده از ابزارهایی که در اختیارش قرار می گیرد، اثربخشی آن کمپین را بسنجد.

بنیان گذار کوکو در ادامه می افزاید: شاید اصلی ترین شاخصه کوکو پایستگی آن در دریافت اطلاعات باشد؛ یعنی ما مدعی هستیم در زمینه جمع آوری و پایش اطلاعات، نسبت به همه رقبایمان قوی تر عمل می کنیم. کوکو به خاطر برنامه نویسی بسیار پیچیده و پیشرفته ای که دارد، از لحظه ای که کاربر درخواست پایش اطلاعات برای صفحه اینستاگرامی خاصی را ثبت می کند، به صورت کاملا پیوسته و بدون کوچک ترین وقفه ای فرآیند دریافت، دسته بندی و تحلیل داده های آن صفحه را انجام می دهد. با توجه به تحریم های ناجوانمردانه ای که علیه کشورمان در جریان است و به تبع آن محدودیت هایی که در ایران برای دسترسی به برخی از ویژگی های اینستاگرام وجود دارد، پایستگی دریافت داده ها از اهمیت دو چندانی برخوردار می شود.

فراز سهیلی آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1459

به "اطلاعات رقیبتان را از کوکو بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات رقیبتان را از کوکو بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید