اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل سه نامه نوشته شده به وسیله کنت ولاد دراکولا به دست آمد

به گزارش ایستگاه بازی، ایلنا/ این خبر پیرامون اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل سه نامه نوشته شده به وسیله کنت ولاد دراکولا به دست آمد، برای شما نوشته شد.

اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل سه نامه نوشته شده به وسیله کنت ولاد دراکولا به دست آمد

یک مطالعه تازه نشان می دهد که ولاد سوم که به عنوان کنت ولاد دراکولا یا ولاد به میخ کشنده نیز شناخته می گردد، نه تنها یک رهبر خون آشام و بی رحم بود، بلکه از یک بیماری نادر رنج می برد که باعث میشد اشک او خونی باشد.

دانشمندان پس از انجام یک تجزیه و تحلیل شیمیایی از سه نامه نوشته شده به وسیله ولاد سوم در طول سه سلطنت جداگانه وی به عنوان رهبر نظامی والاچیا، منطقه ای تاریخی در رومانی از سال 1448 پس از میلاد تا زمان مرگ او در 1476 پس از میلاد این کشف را انجام دادند.

مورخین تخمین می زنند که بیش از 80000 نفر به دستور فرمانده جنگ با چوبی که یک شی تیز در نوک آن وجود داشت، کشته شده باشند. براساس این مطالعه، این کنت شاید بیشتر به علت الهام گرفتن برام استوکر، نویسنده ایرلندی برای رمانش دراکولا در سال 1897 شناخته گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جنگ سالار تشنه به خون، محققان از تکنیکی به نام طیف سنجی جرمی استفاده کردند که شامل استفاده دقیق اتیلن-وینیل استات، پلیمر، روی حروف و سپس حذف آن بود. اتیلن استات پروتئین ها و مولکول های کوچکتری به نام پپتیدها را جمع آوری می نماید که از زمانی که شمارش مقالات قرنها پیش به جای مانده بود. این فرآیند بقایایی را نشان داد که حاوی 500 پپتید بود که 100 تای آنها منشأ انسانی داشتند. فرض بر این بود که این پپتیدها از ولاد می آیند نه افراد دیگر.

این اسناد حاوی پپتیدهایی بودند که با مژه ها، گروهی از اختلالات ژنتیکی که بر اندامک های مویی در سلول های موسوم به مژک تأثیر میگذارد، مرتبط بودند. آنها بعلاوه شواهدی پیدا کردند مبنی بر اینکه این پادشاه ممکن است عفونت مجرای تنفسی داشته باشد.

با این حال، بزرگترین یافته از نامه ای بود که او در سال 1475 پس از میلاد نوشت که حاوی سه پپتید موجود در پروتئین های شبکیه و اشک بود. براساس ویژگی های این پپتیدها، آنها به این نتیجه رسیدند که او احتمالاً از همولاکریا رنج می برد، شرایطی که در آن خون در اشک وجود دارد.

محققان مطمئن نیستند که دقیقاً چه چیزی باعث این بیماری شده است اما می تواند با آسیب چشم یا وجود باکتریا، عفونت غشای مخاطی چشم مرتبط باشد. این اولین باری است که چنین تحقیقاتی اجرا شده و یاری نموده است تا شرایط سلامتی ولاد دراکولای دمنده را در کانون توجه قرار دهد.

محققان معتقد هستند: هرچند نمیتوان انکار کرد که افراد قرون وسطایی ممکن است این اسناد را لمس نموده باشند، اما بعلاوه میتوان حدس زد که برجسته ترین پروتئین های باستانی باید مربوط به شاهزاده ولاد شمشیرباز باشد که این نامه ها را نوشته و امضا نموده است.

منبع: همگردی
انتشار: 1 شهریور 1402 بروزرسانی: 1 شهریور 1402 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2231

به "اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل سه نامه نوشته شده به وسیله کنت ولاد دراکولا به دست آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل سه نامه نوشته شده به وسیله کنت ولاد دراکولا به دست آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید