اطفای 2 حریق در راستای تعامل شهر و بندر چابهار، 14 هزار لیتر آب برای مهار آتش استفاده شد

به گزارش ایستگاه بازی، مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اطفای 2 حریق با هدف تعامل شهر و بندر اطلاع داد.

اطفای 2 حریق در راستای تعامل شهر و بندر چابهار، 14 هزار لیتر آب برای مهار آتش استفاده شد

سید سعید موسوی مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار از ، گفت: این اداره کل در راستای وظایف اجتماعی و تحقق اهداف منشور حقوق شهروندی به منظور تعامل هر چه بیشتر شهر و بندر چابهار در طول سال اقداماتی را در دستور کار دارد.

او ادامه داد: در راستای تحقق این هدف، طی روز های گذشته 2 آتش سوزی در محدوده اسکله صیادی هفت تیر و منطقه کپری جنگلوک این شهرستان با همکاری آتش نشانی بندر چابهار و پس از سه ساعت کوشش مهار شد.

این مقام مسئول توضیح داد: آتش سوزی نخست در محدوده اسکله صیادی هفت تیر رخ داد که به علت گستردگی حریق، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری چابهار از این اداره کل درخواست همکاری کرد.

موسوی ادامه داد: بلافاصله اکیپ آتش نشانی بندر شهید بهشتی با 2 دستگاه خودروی سبک و سنگین به محل حریق اعزام شد و در کنار دیگر آتش نشانان چابهار به اطفای حریق ادوات صیادی و بشکه های حاوی سوخت قایق های صیادی پرداخت.

او با بیان این که در این عملیات 14 هزار لیتر آب و 770 لیتر فوم سنگین آتش نشانی مصرف شد، اعلام کرد: پس از اتمام عملیات اطفای حریق در محدوده اسکله صیادی هفت تیر درخواست دیگری مبنی بر یاری برای خاموشی حریق ایجاد شده در محله کپرنشین جنگلوک واقع در بلوار صیاد چابهار ارائه شد که بلافاصله اکیپ آتش نشانی بندر شهید کلانتری در منطقه حضور یافت.

به گفته مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، آتش نشانان بندر چابهار در این عملیات نیز با یاری نیرو های آتش نشانی شهرداری و منطقه آزاد پس از حدود 2 ساعت پیروز به اطفای کامل حریق شدند.

او با بیان این که علت هر 2 آتش سوزی در دست آنالیز است، ادامه داد: در این2 عملیات 9 خودروی سبک و سنگین آتش نشانی از شهرداری چابهار، اداره کل بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزادچابهار با 26 نفر نیرو همکاری داشتند.

این مسئول اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با استفاده از مطالعات تعامل شهر و بندر، استخراج تعهد های فی مابین و پتانسیل هم افزایی، زمینه همکاری سازنده بین این دو حوزه را افزایش دهد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 975

به "اطفای 2 حریق در راستای تعامل شهر و بندر چابهار، 14 هزار لیتر آب برای مهار آتش استفاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطفای 2 حریق در راستای تعامل شهر و بندر چابهار، 14 هزار لیتر آب برای مهار آتش استفاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید