از دور زدن قانون هوای پاک تا دستگیری دانشجوی قلابی

به گزارش ایستگاه بازی، خودروسازان به دنبال دور زدن قانون هوای پاک، کمبود معلم، تهران را تهدید می کند، دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اقلام مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس، چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟ و جزئیات ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان و خبرنگاران سر خط مهمترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در 25 شهریور ماه 98 است.

از دور زدن قانون هوای پاک تا دستگیری دانشجوی قلابی

به گزارش ایستگاه بازی، اداره اخبار اجتماعی ایستگاه بازی امروز (25 شهریور) 54 خبر،مصاحبه و گزارش منتشر کرده است که گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینک در زیر می آید:

خودروسازان به دنبال دور زدن قانون هوای پاک

به دنبال درخواست یکی از شرکت های خودروسازی برای توقف نصب فیلتر دوده روی خودروهای دیزلی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست مخالفت سازمان را با این خواسته اعلام و تأکید کرد که خودروسازان به بهانه تحریم قصد دارند که مصوبه فیلتر دوده را حذف کنند در حالی که اگر قیمت فیلتر افزایش یافته، هزینه درمان سرطان هم بیشتر شده است.

در سال 93 بر اساس مصوبه هیأت دولت، نصب فیلتر جاذب دوده به منظور کاهش آلودگی هوا الزامی شد و خودروسازان با وجود مخالفت های گسترده، مجبور به اجرای این مصوبه محیط زیستی شدند اما اخیرا یکی از شرکت های خودروسازی درخواست کرده است که تا زمان برطرف تحریم ها اجرای مصوبه نصب فیلتر دوده متوقف شود که سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی اصلی کاهش آلودگی هوا با این خواسته مخالفت کرده است.

مسعود تجریشی با بیان اینکه نمی دانم تا چه زمانی قرار است از خودروسازانی که هیچ سودی برای مردم نداشته اند، حمایت صد در صدی کنیم، به ایستگاه بازی می گوید: خودروسازان قبل از تحریم ها هم زیر بار اجرای نصب فیلتر دوده روی خودروهای دیزلی نمی رفتند و به دنبال فرار از این مصوبه بودند. حالا هم تحریم را بهانه می کنند.

واکنش شورای عالی جنگل به قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج

رییس شورای عالی جنگل ضمن اشاره به اینکه این شورا برای قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج مجوزی صادر نکرده است، تاکید کرد: شاخص های ارزیابی های زیست محیطی باید به روز شوند.

روز گذشته عکس هایی در شبکه های اجتماعی از قطع درختان صد ساله بلوط در محور سی سخت یاسوج به دلیل افزایش عرض محور منتشر شد. کامران پورمقدم - رییس شورای عالی جنگل- در این باره به ایستگاه بازی گفت: شورای عالی جنگل پیش از قطع درختان در جریان این موضوع نبوده و مجوزی هم برای آن صادر نکرده است اما در حال حاضر با اداره منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در تماس هستیم تا از جزییات این موضوع اطلاع پیدا کنیم.

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از سود فروش روپوش مدارس صحت دارد؟

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی شرحاتی درباره فرآیند ساماندهی روپوش فرم دانش آموزی ارائه و تاکید کرد که این سازمان تاکنون ریالی از استان ها بابت درصد فروش لباس فرم دانش آموزی اخذ نکرده است.

سید هادی دلبری در گفت و گو با ایستگاه بازی در واکنش به اخباری که اخیرا درباره اخذ درصدی از سود فروش روپوش مدارس از اولیا و واریز آن به حساب سازمان دانش آموزی و کیفیت پایین و قیمت بالای لباس فرم دانش آموزی منتشر شد، اظهار کرد: سال گذشته وزیر وقت آموزش و پرورش، ماموریت ساماندهی لباس فرم دانش آموزی را در قالب بخشنامه ای به سازمان دانش آموزی واگذار کرد.

کمبود معلم، تهران را تهدید می کند

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران بر لزوم حل مسائل و نقاط ضعف سامانه سپند برای ثبت نام سرویس مدارس در شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش ایستگاه بازی، عبدالرضا فولادوند در آیین رونمایی از برچسب سرویس مدارس ویژه شهر تهران گفت: در خصوص ساماندهی نیروی انسانی با توجه به خروج 7000 نیرو به دلایلی همچون بازنشستگی از مجموعه آموزش و پرورش شهر تهران و ورود تنها 490 نفر از همکاران به این مجموعه، تناسب مناسبی بین ورودی و خروجی معلمان وجود ندارد و متاسفانه بحران نیروی انسانی تهران را تهدید می کند. این موضوع را اعلام کردیم و تلاش خواهیم کرد که در سطح تهران مسائل را در این حوزه برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: امسال حدود یک میلیون و 200 هزار دانش آموز در کلاس های شهر تهران حاضر خواهند شد و با احتساب کلاس های مدارس غیر دولتی 41 هزار کلاس درس آماده حضور دانش آموزان در شهر تهران خواهند بود. این دانش آموزان در 4000 نقطه از مدرسه توسط 56 هزار همکار فرهنگی ما کار تعلیم و تربیت در شهر تهران را پیگیری خواهند کرد.

دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی + جزییات

رییس کلانتری ولنجک از دستگیری دختری که بدون شرکت در کنکور و حتی ثبت نام در دانشگاه اقدام به حضور در کلاس های رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ رضا صادقی در گفت وگو با ایستگاه بازی اظهارکرد: مدتی قبل با پیگیری حراست دانشگاه شهید بهشتی پرونده ای برای رسیدگی به کلانتری ولنجک ارجاع شد که در پی آن دختری جوان بدون طی هرگونه مراحل ثبت نام و حتی شرکت در کنکور اقدام به حضور در کلاس های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی این دانشگاه کرده بود.

روزشمار برای خاتمه یک معافیت سربازی

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به خاتمه معافیت از سربازی در ازای 28 و 29 ماه ایثارگری والدین، از مشمولان واجد شرایط خواست که تا خاتمه شهریورماه برای بهره مندی از این معافیت به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنند.

سردار موسی کاقتصادی در گفت وگو با ایستگاه بازی، درباره اجرای معافیت از سربازی برای افرادی که پدر و مادرشان 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری داشتند، گفت: این افراد تا خاتمه شهریور ماه می توانند از این معافیت بهره مند شوند و پس از آن دیگر مشمول معافیت نمی شوند و تنها امکان دریافت کسر خدمت برایشان وجود خواهد داشت.

پیگیر جزئیات دستگیری دانشجوی قلابی هستیم/مسئولان حراست باید پاسخگو باشند

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال پیگیری جزئیات این موضوع هستیم و مسئولان حراست باید پاسخگوی نحوه ورود و خروج این فرد در دانشگاه باشند و اگر جعل مدرکی در حوزه آموزشی و دانشجویی نیز اتفاق افتاده باشد نیز با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با ایستگاه بازی در واکنش به بازداشت یک دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهارکرد: اینکه فردی کارت دانشجویی و مدارک دانشجویی نداشته باشد و بخواهد سر کلاس های آموزشی دانشگاهی حضور پیدا کند، کلاهبرداری چندان سختی نیست و این اتفاق در دانشگاه های بزرگ و پردیس های این دانشگاه ها گاهی اتفاق می افتد اما اینکه آن فرد بخواهد برای حضور در این کلاس ها مبلغی را پرداخت کند، قطعا از لحاظ عقلی و روانی مسئله ای داشته است.

اقلام مجاز و غیرمجاز در بوفه مدارس/ تصمیم گیری درباره برنامه شیر مدرسه

مدیر برنامه تغذیه نوجوانان دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن بیان ویژگی های پایگاه تغذیه استاندارد در مدارس، درباره اقلام مجاز و غیرمجاز در پایگاه های تغذیه سالم در مدارس و همچنین خاتمه برنامه توزیع شیر در مدارس در سال تحصیل جاری، شرح داد.

دکتر مریم زارعی در گفت وگو با ایستگاه بازی، ضمن تعریف پایگاه تغذیه سالم در مدارس گفت: از هر مکانی در مدارس که از نظر همکاران بهداشت محیط و کار دارای فضای مناسبی برای فروش و تهیه اقلام خوراکی برای دانش آموزان باشد و اقدام به فروش اغذیه سالم کند، با عنوان پایگاه تغذیه سالم یاد می شود. در گذشته ما این مکان را با نام بوفه مدارس می شناختیمژ اما امروزه این نام بهتر می تواند اهمیت این محل را بیان کند. در مجموع در 109 هزار و 576 مدرسه کشور، 49هزار پایگاه تغذیه سالم وجود دارد.

چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

اصرار سازمان امور اقتصادیاتی بر نصب کارتخوان در مطب ها و تعیین ضرب الاجل برای پزشکان از یک سو و مقاومت جمعی از پزشکان در برابر آن نیز از سوی دیگر، چالشی است که از زمان طرح لایحه بودجه 98 به راه افتاده و همچنان هم داغ است؛ مبحثی که مسوولان سازمان امور اقتصادیاتی مصمم به خاتمه آن هستند و در اظهاراتی طی نشستی خبری، با پزشکان اتمام حجت کردند.

به گزارش ایستگاه بازی، بحث درباره فرار اقتصادیاتی و درآمدهای پزشکان حکایت طولانی، پرحاشیه و ناتمامی است که هر سال جدل هایی بی نتیجه را به دنبال داشته است. امسال اما سازمان امور اقتصادیاتی عزم خود را جزم کرد تا به مناقشات اقتصادیاتی جامعه پزشکی خاتمه دهد بنابراین از یک سو اسباب راحتی مردم در مراجعه به مطب ها فراهم شود و از سوی دیگر علاوه بر ایجاد شفافیت در اقتصاد کشور، درآمدها و اقتصادیات های جامعه پزشکی را نیز رصد کند و ادعاهایی درباره امکان تخطی و فرار اقتصادیاتی به حداقل برسد.

بر همین اساس بود که نصب خاتمهه فروشگاهی(کارتخوان) در مطب پزشکان طبق بند شش قانون بودجه سال 1398 الزامی شد و سازمان امور اقتصادیاتی ضرب الاجلی برای ثبت نام پزشکان جهت دریافت کارتخوان اعلام کرد البته هرچند که سازمان نظام پزشکی بین نصب کارتخوان و اقتصادیات ارتباطی قائل نبود، اما به هر حال قانون باید اجرا می شد.

پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر/ ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وایستگاه بازی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری مبنی بر شناور شدن ساعات کار ادارات در صبح و عصر خبر داد.

به گزارش ایستگاه بازی محسن پورسید آقایی صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات شهرداری در استقبال از مهر برگزار گشت، با بیان این که با آغاز مهر ماه ترافیک شهر حتی تا 40 درصد افزایش می یابد، گفت: بر همین اساس برنامه ریزی های زیادی در خصوص مهار ترافیک در مهرماه اجرا شده است .

وی اضافه کرد: محدودیت برخی خودروهای توزیع بار از جمله کامیونت ها را از ساعت 6 تا 9 صبح داریم به گونه ای که این خودروها حق تردد در شهر را ندارند و در هر نقطه ای از شهر که دیده شوند، جریمه خواهند شد و دوربین ها نیز آنها را رصد می کنند.

آغاز توزیع برچسب سرویس مدارس از امروز/افزایش 20 درصدی هزینه سرویس

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آغاز توزیع برچسب سرویس مدارس از امروز خبر داد.

به گزارش ایستگاه بازی، رضا قنادان در آیین رونمایی از برچسب سرویس مدارس شهر تهران گفت: در شهر تهران و در حوزه حمل و نقل شهرداری تهران، سرویس مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که مسافران این خدمات نیز ویژه هستند.

وی اضافه کرد: در خصوص رانندگان سرویس مدارس سختگیری های بسیار انجام می شود. در حقیقت سختگیری در خصوص ناوگان حمل و نقل دانش آموزی بسیار بیشتر از تاکسیران های شهر تهران است. استانداردهای سرویس مدارس بسیار بالاتر است و تاکسی های شهر تهران به همین علت برای خدمات دهی در سرویس مدارس نمی توانند شاخص های لازم را پاس کنند.

جزئیات ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان و ایستگاه بازی

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن اعلام جزئیات طرح شهرداری برای رایگان کردن ودیعه 159 هزار تومانی دوچرخه های بیدود برای دانشجویان و ایستگاه بازی اعلام کرد که این طرح مشمول دانش آموزان نمی شود.

یوسف حجت در گفت وگو با ایستگاه بازی در خصوص جزئیات طرح شهرداری تهران برای رایگان کردن ودیعه دوچرخه های هوشمند بیدود گفت: آیین نامه این طرح در حال تدوین است و به نظر می رسد تا یک ماه آینده نهایی و ابلاغ شود.

وجود 844 راننده لیسانسه در سرویس مدارس تهران

فرماندار تهران با اشاره به وجود 844 راننده با مدرک لیسانس برای سرویس مدارس در شهر تهران گفت: تعدادی از رانندگان سرویس مدارس در تهران دارای مدرک فوق لیسانس و حتی دکتری هستند.

به گزارش ایستگاه بازی، عیسی فرهادی درآیین رونمایی از برچسب ویژه مدارس شهر تهران با بیان اینکه آموزش وپرورش بزرگترین سرمایه در کشور است و هیچ زیر ساختی مهمتر از آن نیست، گفت: در حقیقت تربیت انسان به عهده این نهاد است و کاری مهمتر از تربیت انسان ها وجود ندارد. شهدا تربیت شده همین مکتب هستند و در دوران دفاع مقدس 36 هزار دانش آموز و 4000 معلم به شهادت رسیدند.

اتحادیه تاکسیرانی به دنبال یک خودروساز برای نوسازی 13 هزار ون

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در نظر دارد با مشارکت تولیدکنندگان داخلی نسبت به نوسازی 13هزار دستگاه ون فرسوده موجود در سامانه تاکسیرانی شهری کشور اقدام کند.

مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایستگاه بازی، با بیان اینکه در سال 1385 خودروی ون وارد سامانه حمل و نقلی کشور شد و در حال حاضر 13 هزار ون در سطح کشور وجود دارد، گفت: مد حمل و نقل ون در کلانشهر تهران و اکثر کلانشهرها بسیار مناسب است به طوری که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، در هر سفر تعداد مسافر بیشتری را جابه جا می کند.

به گزارش ایستگاه بازی، پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایستگاه بازی در 25 شهریور به شرح زیر است:

روزشمار برای خاتمه یک معافیت سربازی

دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی + جزییات

چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر/ ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وایستگاه بازی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 382

به "از دور زدن قانون هوای پاک تا دستگیری دانشجوی قلابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دور زدن قانون هوای پاک تا دستگیری دانشجوی قلابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید