پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 27 مرداد 1401

به گزارش ایستگاه بازی، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و چهار درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 27 مرداد 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی خواهد بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (27 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (28 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (29 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 23 درجه و با حداکثر دمای 34 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی چهار روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری، در برخی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات و نیمه جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید (در ارتفاعات گاهی قسمتی ابری) پیش بینی می گردد.

از امروز تا آدینه (26 تا 28 مردادماه) فرایند کاهش نسبی دما مورد انتظار است. طی دو روز آینده در برخی ساعات افزایش نسبی برخی آلاینده های جوی به ویژه ازن سطحی پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط آلودگی هوای تهران؛ کیفیت هوا در شرایط قابل قبول واقع شده است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای مرکز هم اکنون (26 مردادماه) در شرایط قابل قبول واقع شده است و این شرایط برای بیش از یک هفته تجربه شده است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 86 وکیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ازن با میانگین 136 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

غلظت آلاینده ها از ساعت 24 تا 2 بامداد افزایش یافت و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس نهاده شد، اما از ساعت 3 دوباره کاهش یافت، به عدد 99 رسید و در شرایط قابل قبول نهاده شد که این شرایط تا به امروز ادامه داشته است.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور برای چند روز آینده

طی 5 روز آینده در بخش هایی از سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

بعلاوه از امروز تا آدینه در نواحی شمال غرب و شنبه و یکشنبه در بخش هایی از ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می رود.

دو روز آینده نیز در منطقه ها مرزی در جنوب غرب و غرب کشور پدیده غبار موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

از امروز تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود. بعلاوه امروز و روز های شنبه و یکشنبه تنگه هرمز مواج پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2068

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 27 مرداد 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 27 مرداد 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید