پهپاد تصویربردار 6 موتوره ساخته شد

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، اهمیت نقشه برداری هوایی به وسیله پهپادها و رعایت موضوعات امنیتی سبب شده تا شرکت های دانش بنیان، ورودی جدی به این حوزه داشته باشند.

پهپاد تصویربردار 6 موتوره ساخته شد

یک شرکت دانش بنیان توانست مولتی روتور رصد IR-1، را طراحی کند؛ این پهپاد، پرنده ای است که برای برطرف احتیاج پرنده کابلی توسعه داده شد. پرنده ای 6 موتوره، با ملخ 34 اینچی که وزن برخاست آن حداکثر 45 کیلوگرم است.

بدنه این پرنده کاملاً کربن و تمامی اجزای آن در داخل ایران ساخته می گردد. از امتیازهای این پهپاد آن است که پارامترهای دما، ولتاژ ورودی و خروجی، جریان، دور موتور و ولتاژ باتری ها تماماً در طول پرواز خوانده شده و به ایستگاه زمینی انتقال داده می گردد.

در مهرماه سال جاری، این پرنده به صورت کابلی و با مدت زمان 3.5 ساعت بدون هیچ مسئله ای تست مداومت در ارتفاع 30 متری با محموله 3 کیلوگرم انجام داده است. بعلاوه در آبان ماه، این پرنده، پرواز 10 ساعته مداوم با محموله 3 کیلوگرمی و در ارتفاع پروازی 50 متر انجام داده است.

در روزهای پایانی آبان ماه نیز این پرنده رکورد پرواز 25 ساعت پرواز مداوم در جزیره قشم را به ثبت رساند. در این پرواز در بیش از 12 ساعت از مدت زمان پرواز باد میانه بین 10 تا 20 نات متغیر و باد لحظه ای تا 30 نات بود.

این اهداف پیاده شده بر روی پهپاد مولتی روتور رصد IR-1 سبب شده تا نسل جدیدی از این نوع پهپادها در آسمان ایران به حرکت درآید. این محصول دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله توسعه رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1860

به "پهپاد تصویربردار 6 موتوره ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپاد تصویربردار 6 موتوره ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید