نقاشی بنکسی ناجی یک موزه

به گزارش ایستگاه بازی، کیم لاکیز پرینز که به همراه همسرش موزه هنرهای معاصر، مدرن و خیابانی موکو را تاسیس نموده است، می گوید با فروش یکی از تابلوهای بنکسی به ارزش 1.5 میلیون پوند توانسته از اخراج شدن کارکنان این موزه در دوران کرونا جلوگیری کند.

نقاشی بنکسی ناجی یک موزه

مالک این موزه می گوید 20 تن از کارکنان این موزه را گردهم آورده بود تا پس از فروش تابلو نقاشی زهر میمون اثر بنکسی به یک خریدار ناشناس آمریکایی با این اثر هنری خداحافظی نمایند.

چند ماه بعد، خریدار ناشناس این اثر هنری پیشنهاد داد تا این تابلو نقاشی را دست کم به مدت یک سال به این موزه امانت دهد.

موزه هنر موکو همچون بسیاری از موزه های هلند ناچار بود به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور درهایش را از ماه مارس تا تابستان به روی بازدیدنمایندگان ببندد. حالا با بازگشایی این موزه شمار روزانه این موزه به 200 نفر رسیده است.

مالک این موزه می گوید با توجه به شرایط مالی این موزه در دوران کرونا، در ماه جولای شک نداشت که فروختن این تابلو نقاشی بنکسی تصمیم درستی است.

در مجموع حدود 60 نفر به طور تمام وقت و پاره وقت در این موزه مشغول به کار هستند.

پرینز درباره تجربه اش در دوران کرونا اعلام کرد: در ماه آوریل و مه حس کردیم که باید امنیت ایجاد کنیم. حدود چهار سال و نیم از افتتاح این موزه گذشته بود و موکو یک موزه جدید محسوب می شد. جمع آوری گروهی از کارکنان خوب که همچون اعضای خانواده باشند مدت طولانی زمان می برد و ما مدت زیادی نبود که به این هدف رسیده بودیم و اخراج کردن یکی از اعضا احساس بسیار ناخوشایندی بود... همچنین می شد فشاری که بر روی کارکنان بود را احساس کرد. آن ها دوستانی داشتند که در هتل ها و سایر موزه ها مشغول به کار شده بودند و شغلشان را از دست داده بودند، بنابراین کارکنان موزه ترسیده بودند و ما می خواستیم این احساس از بین برود... من هرگز نمی خواهم چیزی را بفروشم، من از صمیم قلب می خواهم بسازم. اما همسرم هم از تصمیمم شگفت زده شده بود چراکه ناگهان به این نتیجه رسیده بودم ایرادی ندارد. نه ایرادی ندارد.

ما به کارکنان موزه اطلاع دادیم و آن ها از این تصمیم ما قدردانی کردند. اما آن ها درحقیقت از اثر هنری که برایمان سال ها خاطره به دنبال داشت قدردانی کردند. همگی ما در مقابل تابلو نقاشی نشستیم و آن را تماشا کردیم.

گاردین نوشت،تابلو نقاشی زهر میمون اثر بنکسی که در سال 2004 خلق شده است یکی از رایج ترین شخصیت های نقاشی بنکسی را به تصویر می کشد: یک شامپانزه. این شامپانزه با استفاده از اسپری رنگ بر روی منظره ای خلق شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1357

به "نقاشی بنکسی ناجی یک موزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی بنکسی ناجی یک موزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید