مقبره الشعرا اولویت شهرداری در حوزه گردشگری است

به گزارش ایستگاه بازی، خبرگزاری خبرنگاران-شهردار تبریز در بازدید از پروژه مقبره الشعرا با اشاره به جایگاه ویژه این مجموعه در حوزه گردشگری و تأکید برای تسریع در عملیات عمرانی آن، این مجموعه را اولویت شهرداری در حوزه گردشگری معرفی کرد.

مقبره الشعرا اولویت شهرداری در حوزه گردشگری است

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه مقبره الشعرا گقت: این پروژه در راستای توسعه گردشگری تبریز و جذب گردشگر نقش مهمی دارد که بایستی با هزینه کرد مبلغ مورد نیاز برای بازسازی و بهسازی آن در اسرع وقت اقدام گردد.

وی اضافه کرد: مجموعه شهرداری تبریز نیز همچون دیگر شهروندان دغدغه میراث تاریخی و فرهنگی شهر را دارد و بر همین اساس در چندین پروژه نیابتی، من جمله مقبره الشعرا، مجموعه دوکمال و خانه ستارخان حضوری فعال دارد.

شهردار تبریز با اشاره به اقدامات صورت گرفته از طریق شهرداری تبریز در پروژه مقبره الشعرا اعلام کرد: احداث صفه های شمالی و جنوبی مجموعه، تعویض و بازسازی کف پوش های پارک مقبره الشعرا، ساماندهی ورودی این مجموعه، حذف انواع موانع فیزیکی و بصری، حصارزدایی و حذف نرده های محوطه پارک، ساماندهی سیستم های نورپردازی، تعمیر نیمکت ها و فضای سبز از جمله اقداماتی است که از طریق شهرداری تبریز در این پارک در حال انجام است.

وی اضافه کرد: تلاش داریم با همراهی اعضای شورای شهر و با صرف هزینه های مورد نیاز در اولین قدم، المان ورودی و اصلاح نقشه ها و تکمیل فضاسازی و ... این مجموعه را در سریع ترین زمان ممکن آماده کنیم تا این گنجینه معنوی شهر آماده استفاده گردد و از شرایط فعلی بیرون بیاید.

وی اضافه کرد: شهرداری با تشکیل جلسات مرتب و مستمر با حضور استانداری و سایر ارگانهای مرتبط، اصلاحات مورد نیاز در اجرای طرح را اعمال و اقدامات لازم را برای استفاده گردشگران و متحول نمودن چهره این پروژه بکار خواهد بست.

هوشیار تأکید کرد: یکی از دغدغه های همیشگی ما، تخصیص اعتبارات ملی برای ساماندهی مقبره الشعرا است؛ اگرچه شهرداری تبریز با تمام توان برای پیش برد امور این پروژه تلاش می کند اما واقعیت این است که با تزریق اعتبارات ملی، عملیات عمرانی این مجموعه می تواند شتاب بیش تری بگیرد.

وی یادآور شد: امیدوارم با همکاری نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی، و تعامل با بخش های دولتی بتوانیم از اعتبارات ملی برای تکمیل این پروژه تاریخی بهره مند شویم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2013

به "مقبره الشعرا اولویت شهرداری در حوزه گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره الشعرا اولویت شهرداری در حوزه گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید