بازسازی نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران شروع شد

به گزارش ایستگاه بازی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازسازی نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران شروع شد.

بازسازی نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران شروع شد

کامبیز مصطفی پور، شهردار منطقه 14 شهر تهران گفت: بهسازی مسجد بقیه الله دولاب که قدیمی ترین مسجد شهر تهران و یک اثر فرهنگی تاریخی بشمار می آید به نام یکی از پروژه های توسعه محلی در دستور کار مدیریت شهری واقع شده است و تمامی مراحل اجرایی آن با هماهنگی و تأیید کارشناسان میراث فرهنگی به انجام می رسد.

مصطفی پور به آغاز عملیات عمرانی بازسازی نمای بیرونی این اثر تاریخی با تاکید بر حفظ هویت تاریخی و معماری ایرانی اسلامی آن اشاره کرد و افزود: چیدمان نمای آجری دیواره مسجد با مساحتی بالغ بر 250 مترمربع براساس سبک معماری دوره زمانی این اثر تاریخی در حال اجراست.

وی عملیات استحکام بنا و احداث اماکن رفاهی در قالب 5 چشمه سرویس بهداشتی که یک مورد آن به توان یابان اختصاص دارد را از دیگر فعالیت های انجام شده در این پروژه توسعه محلی برشمرد.

شهردار منطقه 14 با اشاره به اهمیت حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی که نشانگر هویت شهر هستند یادآور شد: مسجد بقیه الله دولاب به نام یک اثر میراثی مورد توجه است و احیای ماذنه، بهسازی محوطه پیرامونی و محورهای منتهی به این محل از دیگر اقداماتی است که انجام خواهد شد تا موقعیت این محل معنوی بهتر از پیش شود.

منبع: همگردی
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1706

به "بازسازی نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی نمای قدیمی ترین مسجد شهر تهران شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید