مالزی دمای بدن افراد را با پهپاد ردیابی می نماید

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، طبق گزارشی محلی، پلیس مالزی با استفاده از پهپاد افرادی در جمعیت را ردیابی می نماید که دمای بدنشان بالا است.

مالزی دمای بدن افراد را با پهپاد ردیابی می نماید

طی 3 روز گذشته این پهپادها در ایالت ترنگانو مالزی مشاهده شده اند. به گفته روهایمی ایسا رئیس پلیس محلی، این پهپادها می توانند از فاصله 20 متری دمای بدن افراد را در هوا ردیابی نمایند و چنانچه دمای فردی بالاتر از 37.5 درجه سانتیگراد باشد، نور قرمزی می تابانند.

به گفته ایسا این پهپادها بسیار یاری حال بوده اند.

این درحالی است که هم اکنون بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها در مالزی برای کنترل موج جدید موارد ابتلاء به کووید 19 با چالش روبرو شده اند و سومین مرحله قرنطینه ملی در این کشور شروع شده است.

تعداد بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های این کشور برای سیزدهمین روز متوالی به سطح رکورد رسیده است.

البته مالزی نخستین کشوری نیست که از پهپاد برای مانیتور دمای بدن افراد استفاده می نماید. قبلاً نیز مقامات محلی در هند، ایتالیا، عمان، آمریکا و چین نیز استفاده از این ابزار را آزمایش کردند.

استفاده از این روش انتقاداتی را نیز در پی داشته است. به عنوان مثال پلیس کانتیکت آمریکا طرح استفاده از پهپادها برای ردیابی دمای بالا و آنالیز فاصله گذاری اجتماعی بین افراد را رها کرد زیرا ساکنان محلی درباره حفظ حریم خصوصی افراد ابراز نگرانی نموده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1633

به "مالزی دمای بدن افراد را با پهپاد ردیابی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی دمای بدن افراد را با پهپاد ردیابی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید