جلوگیری از فعالیت وسایل بازی های غیراستاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایستگاه بازی، مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 112دستگاه تجهیزات در شهربازی های استان مورد بازرسی قرار گرفتند.

جلوگیری از فعالیت وسایل بازی های غیراستاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

بهمن رحمتی در گفت وگو با خبرنگار ایستگاه بازی، اضافه نمود: با توجه به شروع فصل بهره برداری از تجهیزات بازی و ضرورت اجرای استاندارد اجباری تجهیزات مستقر در شهرهای بازی و اماکن تفریحی، اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای وظایف نظارتی، کنترلی و برای حفظ حقوق شهروندان و پیشگیری از بروز حوادث احتمالی از ادامه فعالیت وسایل بازی غیراستاندارد جلوگیری می نماید.

وی اظهار کرد: از 112مورد بازرسی تجهیزات شهربازی در استان، 45دستگاه در شهر یاسوج، 30دستگاه در شهر گچساران،21دستگاه در شهر دهدشت و 16دستگاه در شهر چرام اجرا شده است.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: تمامی شهربازی های استان، باید بصورت مستمر و با برنامه زمان بندی شده، توسط شرکت هایی که توسط سازمان ملی استاندارد تایید صلاحیت شده اند مورد بازرسی و بازدید فنی و ایمنی قرار گیرند.

رحمتی توضیح داد: طبق ضوابط قانونی، شهرداری های استان باید برای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان از فعالیت تجهیزات پارک های بازی و فضاهای تفریحی که نسبت به دریافت گواهی ایمنی از استاندارد اقدام ننموده اند جلوگیری به عمل آورند.

وی ادامه داد: وجود یک نقص کوچک در دستگاه ها، وسایل تفریحی و بازی غیراستاندارد می تواند خسارات و حوادث جبران ناپذیری را برای خانواده ها و جامعه به همراه داشته باشد که این مهم ضرورت تشدید نظارت ها و تعاملات بین دستگاهی در تمام دستگاه های مرتبط را افزایش می دهد.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد: هم استانی ها هنگام استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بازی مستقر در شهربازی ها از وجود گواهی بازرسی استاندارد که ضرورت نصب آن در فضای قابل مشاهده در مجاورت تجهیز مورد استفاده تعریف شده است اطمینان حاصل نمایند و بدون مشاهده گواهی های بازرسی استاندارد، از استفاده از این تجهیزات خودداری نموده و این گونه موارد را به وسیله سامانه رسیدگی به شکایات 1517به اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع رسانی نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 207

به "جلوگیری از فعالیت وسایل بازی های غیراستاندارد در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از فعالیت وسایل بازی های غیراستاندارد در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید