تداوم آلودگی هوای مرکز

به گزارش ایستگاه بازی، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(24 آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده ها و ترافیک صبحگاهی است.

تداوم آلودگی هوای مرکز

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبح روز دوشنبه (24 آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (24 آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها مرکز پیش بینی می گردد.

در صبح روز سه شنبه (25 آبان ماه) با شروع تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس حاکم می گردد.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. به تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه شنبه از اندازه غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 146 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 120 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1835

به "تداوم آلودگی هوای مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوای مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید