استخراج اکسیژن از خاک ماه؟!

به گزارش ایستگاه بازی، اگر تمایل به سفر های بیشتر در فضا وجود داشته باشد، این روش، ایده ای شبیه به پمپ بنزین را ایجاد می نماید تا امکان سفر به عمق بیشتری از فضا فراهم گردد.

استخراج اکسیژن از خاک ماه؟!

یک شرکت انگلیسی، قراردادی را با آژانس فضایی اروپا منعقد نموده است تا از خاک ماه، اکسیژن استخراج کند. یک شرکت مهندسی انگلیسی موسوم به Metalysis قراردادی را با آژانس فضایی اروپا (ESA) امضا نموده است تا راهی برای استخراج اکسیژن از خاک ماه پیدا کند.

این شرکت پیشتر پژوهشی منتشر نموده بود که جزئیاتی را در خصوص یک روش جدید بیان می کرد. با یاری این روش می توان 96 درصد اکسیژن از سنگ پوشه یا رگولیت (regolith) ماه استخراج کرد.

پس از استخراج آلیاژ فلز مخلوط به دست آمده، می توان از آن برای تنفس، ساخت پناهگاه هایی در سطح ماه یا حتی سفینه های فضایی نیرومند که توانایی رفتن به اعماق فضا را دارند، استفاده کرد.

ایان ملور (Ian Mellor)، مدیرعامل این شرکت گفت: یکی از محرک های اصلی پروژه، این است که می توان از منابعی که از پیش در ماه وجود داشته اند، استفاده کرد و اجباری وجود ندارد که پژوهشگران، آن ها را از زمین به ماه ببرند. هزینه انتقال این مواد به فضا زیاد است و هرچه بیشتر بتوان از منابع خود ماه استفاده کرد، بهتر خواهد بود.

وی اضافه نمود: اگر تمایل به سفر های بیشتر در فضا وجود داشته باشد، این روش، ایده ای شبیه به پمپ بنزین را ایجاد می نماید تا امکان سفر به عمق بیشتری از فضا فراهم گردد.

آنالیز های پیشین که روی سنگ های ماه اجرا شده اند، نشان می دهند که 45 درصد از وزن سنگ ها را اکسیژن تشکیل داده و بقیه آن را آلومینیوم، سیلیکون و آهن تشکیل می دهد.

شرکت Metalysis برای استخراج اکسیژن، روشی موسوم به electro-deoxidation را پیشنهاد داده است. روش های مشابه این روش، در حال حاضر برای استخراج مواد معدنی از سنگ های روی زمین مورد استفاده قرار می گیرند.

این روش به جای دریافت اکسیژن و ذخیره آن برای استفاده های بعدی، آن را به عنوان یک محصول جانبی استخراج می نماید.

منبع: فرادید
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1259

به "استخراج اکسیژن از خاک ماه؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخراج اکسیژن از خاک ماه؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید