کاهش شیوع کووید 19 با فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش ایستگاه بازی، رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت: با کاهش مراودات اجتماعی، احتمال سرایت بیماری کرونا از بین می رود و لازمه آن ادامه همکاری خوب مردم است.

کاهش شیوع کووید 19 با فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش ایستگاه بازی، حسین عرفانی در یک برنامه رادیویی با اعلام این خبر که موج همه گیری کرونا ویروس در کشور ما هنوز در فاز افزایشی خودش است، گفت: حدود سه هفته است که تعداد مواردمان حول و حوش هزار نفر در روز گزارش می کنیم. این رقم از یک طرف نشان می دهد که موارد ما رو به افزایش است. از یک طرف دیگر نشان می دهد همیاری و مشارکت مردم تا حدودی توانسته جلوی افزایش تصاعدی بیماری را در جامعه بگیرد.

وی اظهار کرد: اگر اقدامات کنترلی و مشارکت های مردمی نبود ما باید روز به روز تعداد مواردمان افزایش پیدا می کرد. خوشبختانه این رقم افزایش پیدا نکرده و حالت ثابتی را دارد. این ثابت ماندن مشروط به فاصله گذاری اجتماعی یا جدا سازی مردم است.

وی متذکر شد: با کاهش مراودات اجتماعی، احتمال سرایت بیماری از بین می رود و لازمه اش ادامه همکاری خوب مردم است که در منزل بمانند، توصیه های بهداشتی را رعایت نمایند و از ایجاد ارتباط با دیگران جدا خودداری نمایند تا این اقدامات و کوشش شبانه روزی که صورت گرفته مسمر ثمر واقع گردد و این موج را رد کنیم و وارد فاز کاهش بیماری شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 855

به "کاهش شیوع کووید 19 با فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شیوع کووید 19 با فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید