کاهش آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران

به گزارش ایستگاه بازی، علیرضا زالی از کاهش آمار در تمامی شاخص های مراجعه به مراکز درمانی، پذیرش، بستری عادی و ویژه بیماران مبتلا به کرونا، اطلاع داد و گفت: در 24 ساعت گذشته حدود 5 تا 7 درصد کاهش در میزان بستری بیمارستان ها گزارش شده است. در مقابل تعداد بهبودیافتگان و ترخیص شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است.

کاهش آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران

وی با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، اضافه کرد از هموطنان به ویژه گروه های پرخطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای همچون دیابت، سرطان، مسائل قلب و عروقی و تنفسی درخواست می کنم از ترددهای غیرضرور پرهیز نمایند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا کلانشهر تهران ضمن تشکر از مردم به علت رعایت بهداشت حرفه ای، مشارکت در طرح غربالگری و همکاری با مراقبین سلامت که توسط سامانه 4030 با مردم در ارتباطند، اضافه کرد: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم به سامانه سیب و دقت آن ها در پاسخدهی به همکاران ما که به وسیله سامانه 4030 با شهروندان در ارتباطند، بوده ایم و امیدواریم این رشد همچنان ادامه داشته باشد.

زالی ادامه دادکه ماسک های خانگی هم می توانند اثر حفاظتی مطلوبی را در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-19 داشته باشند، از همین رو از رسانه ها تقاضا دارم با همکاری کارشناسان این حوزه مردم را در مورد نحوه تهیه و استفاده از ماسک های استاندارد خانگی مطلع نمایند.

670 بیمار کرونایی با حال عمومی خوب ترخیص شدند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با یادآوری این که تمامی شاخص های آماری نشان دهنده بهبودی است از کاهش 5 درصدی بیماران بستری در بخش های عادی و بستری اطلاع داد.

وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار امیدواری کر که با توجه همشهریان به توصیه های موکد بهداشتی شاهد افزایش شاخص های بهبودی در سطح شهر تهران باشیم.

زالی شرح داد که در 24 ساعت گذشته کلیه شاخصهای آماری نشان دهنده بهبودی است و 670 نفر از بیماران با حال عمومی خوب ترخیص شدند که نشان دهنده کوشش شبانه روزی تیم پزشکی است و در این مجال از زحمات تمامی همکاران بهداشتی و درمانی تشکر ویژه دارم . زیرا ترخیص و بهبودی تمامی بیماران مرهون کوشش شبانه روزی همه این عزیزان در بخشهای بهداشتی و درمانی است.

وی یادآورشد: در زمینه بیماران بستری در بخشهای عادی و بستری نیز با کاهش 5 درصدی روبرو بودیم که همچون سیر نزولی آمار در روزهای اخیر امروز نیز شاهد این کاهش بودیم و علاقمند به حفظ شرایط موجود و افزایش ثبات و پایداری شاخصهای مربوطه اعم از بهبودی و کاهش ابتلا، کاهش مراجعه و کاهش بیماران نیازمند به بخشهای بستری هستیم.

زالی اضافه کرد: مردم باید با افزایش ملاحظات بهداشتی و کوشش بیشتر از گذشته در زمینه رعایت دستورات بهداشتی و ملاحظات بهداشتی انشاءالله این امر محقق می گردد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با توجه به این که شرایط در پایتخت درحال تغییر است تاکید نمود: افراد از حضور غیر ضروری در سطح شهر اجتناب نمایند. به خصوص افراد مسن و بالای 65 سال و دارای بیماری زمینه ای اعم از قلبی عروقی، تنفسی، دیابت و مصرف نمایندگان داروهای استروئیدی یا تضعیف نماینده های سیستم ایمنی، بانوان باردار و اطفال کوچک از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیر نمایند زیرا با حضور کمتر این افراد میزان مراجعان بیمارستانی ما کاهش خواهد یافت.

وی ضمن تشکر از تمامی شهروندان تهرانی بخاطر رعایت ملاحظات بهداشتی اکیدا توصیه کرد که به راهبرد در منزل ماندن وفادار باشند و جز در موارد بسیار ضروری معیشتی و یا مالی از حضور غیر ضروری در شهر اجتناب نمایند.

زالی در سرانجام به افرادی که از منزل خارج می شوند تاکید نمود: هنگام بازگشت به منزل با تعویض لباس در مدخل منزل و شستشوی دست وصورت و درصورت امکان استحمام، خطر ابتلای سایر اعضای خانواده را به حداقل برسانند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 957

به "کاهش آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش آمار بستری مبتلایان به کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید