وزارت نفت مجوز ایجاد واحد تبدیل گاز به بنزین را در اهر صادر کرد

به گزارش ایستگاه بازی، بیت الله عبدالهی صبح امروز شنبه در حاشیه مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره ملی ورنی اهر از اعلام آمادگی سرمایه گذار بخش خصوصی جهت راه اندازی واحد تبدیل گاز به بنزین در شهرک صنعتی اهر اطلاع داد و در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با درخواست سرمایه گذار و پیگیری هایی که ما انجام داده ایم وزارت نفت مجوز لازم برای راه اندازی صنایع تبدیل گاز به بنزین موافقت نموده اند.

وزارت نفت مجوز ایجاد واحد تبدیل گاز به بنزین را در اهر صادر کرد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس ادامه داد: البته اگر طبق درخواست خود سرمایه گذار بخش خصوصی که در اخذ مجوز همراهی کردیم بتواند در مدت شش ماه عملیات اجرایی این واحد را شروع کند وزارت نفت مجدداً مجوز واحد تبدیل گاز به بنزین را تمدید خواهد نمود.

وی بابیان اینکه شهرستان های کوچک از افزایش جمعیت بیکار خفه می شوند، گفت: مطمئناً اگر از خانواده ها پرس و جو گردد که اصلی ترین مشکلشان چیست می گویند بیکاری جوانانشان، معضل بیکاری باعث گردیده تا پدر مقابل پسر و پسر مقابل پدر شرمسار باشد اما حقیقتاً باید مسئولان شرمسار باشند چون آن ها نتوانسته اند به درستی برنامه ریزی نمایند.

عبدالهی اضافه نمود: همه این روزها بیش از گذشته از وضعیت منابع مالی دولت اطلاع دارند و می دانند در این شرایط دولت نمی تواند تمامی انتظارات مردم را برآورده کند لذا این میان به لحاظ مسائل فعلی کشور از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در اهر و هریس دعوت می کنیم و تا حصول نتیجه دلخواه متقابل همراهی و حمایت خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت اجناس و تداوم تلاطم بازار، گفت: متأسفانه با وجود آشفتگی بازار و افزایش بی رویه قیمت ها، هنوز دولت و مجلس نتوانسته اند اقدام تأثیرگذاری انجام دهند و امیدواریم دولت با ارائه بسته ها بتواند تلاطم بازار را مدیریت کند.

وی، ریشه بخش عمده ای از مسائل اقتصادی را داخلی مطرح کرد و اضافه نمود: بخشی از مسائل اقتصادی کشور ریشه داخلی و بخشی دیگر ریشه خارجی دارد و دولت نظام در برخی مواقع نمی توانند واقعیت ها بیان نمایند به طوری که وقتی نفت فروخته می گردد اگر درآمد ارزی حاصل از آن به کشور نیاید ضربه مهلکی به کشور وارد می گردد.

طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی شعار و عوام فریبی بود

عبدالهی در ادامه به طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی به مرکزیت اهر اشاره نمود و گفت: این طرح جزء اینکه یک طرح واهی باشد چیز دیگری نیست، متأسفانه برخی از نمایندگان استان هم جوار به دلیل با نمایندگان مرکز استان به اختلاف برخورده اند طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی را مطرح کردند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تأکید کرد: تشکیل استان جدیدی به نام آذربایجان شمالی باید ابتدا کارشناسی گردد و اگر دولت قبول کرد آن وقت عمومی اعلام گردد در حالی که متأسفانه برخی از نمایندگان به خاطر اینکه امتیاز بگیرند و آن هایی را که می خواهند تحت فشار قرار دهند طرح تشکیل استان آذربایجان شمالی را مطرح نمودند و در واقع هر کسی که این را طرح نموده شعار و عوام فریبی بود.

وی یادآور شد: آن هایی که با سیستم اجرایی آشنایی دارند می دانند که طرح تشکیل استان جدید را باید دولت قبول کند نه اینکه پیش از اینکه دولت اطلاعی داشته باشد بگویند استان جدیدی تشکیل می گردد.

عبدالهی با تأکید بر اینکه درگیر کردن مردم به خاطر اختلافات بین نمایندگان و تشویش اذهان عمومی از نمایندگان مجلس بعید است، گفت: ولی معتقدیم اگر قرار باشد استان جدیدی از دل قره داغ و مغان به وجود آید حتماً اهر مرکزیت دارد چون شهرستان اهر از هر جهت استعداد و ظرفیت های بسیاری دارد که سایر شهرستان ها از داشتن این استعداد و ظرفیت ها مغفول مانده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 40

به "وزارت نفت مجوز ایجاد واحد تبدیل گاز به بنزین را در اهر صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نفت مجوز ایجاد واحد تبدیل گاز به بنزین را در اهر صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید