ورود اولین گروه سازمان ملل به جنوب کردفان سودان ، تحرکات مداخله جویانه آمریکا در پوشش یاری آموزشی

به گزارش ایستگاه بازی، اولین گروه بشردوستانه سازمان ملل پس از 8 سال وارد استان جنوب کردفان سودان شد.

ورود اولین گروه سازمان ملل به جنوب کردفان سودان ، تحرکات مداخله جویانه آمریکا در پوشش یاری آموزشی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه سودان تریبون، هماهنگ نماینده امور بشرمحبت آمیز سازمان ملل در سودان با ابراز خرسندی از سفر گروه بشرمحبت آمیز این سازمان به جنوب کردفان گفت: این سفر با هماهنگی و همکاری دولت انتقالی خارطوم و جنبش مردمی آزادیبخش سودان (شمال) به رهبری عبدالعزیزالحلو انجام شد.

نظام عمرالبشیر به سازمان های بین المللی و فعال درعرصه یاری های بشرمحبت آمیز اجازه نداده بود، خدمات و یاری های خود را به ساکنان مناطقی ارائه دهند که تحت سیطره جنبش مردمی آزادیبخش سودان هستند.

وی از دولت خارطوم و جنبش مردمی آزادیبخش سودان خواست به همکاری خود با سازمان های بین المللی و فعال در امور بشر محبت آمیز ادامه دهند تا این سازمان ها بتوانند خدمات و یاری های خود را در اختیار غیرنظامیان ساکن در مناطق جنوب کردفان و نیل آبی قرار دهند.

هماهنگ نماینده امور بشرمحبت آمیز سازمان ملل در سودان از خارطوم و سایر گروه های مسلح سودانی خواست، بدون هیچ گونه قید و شرطی بسترهای لازم را برای ارائه یاری های بشرمحبت آمیز به غیرنظامیان ساکن در مناطق درگیری در سراسر سودان فراهم نمایند.

در همین حال، نخست وزیر دولت انتقالی سودان در صحفه شخصی خود در فضای مجازی (فیسبوک) با استقبال از سفر گروه بشرمحبت آمیز سازمان ملل به جنوب کردفان نوشت: این سفر تحقق شعارهای انقلاب مردم سودان بود. اکنون صلح نتیجه خود را پدیدار نموده است و اولین نشانه های پیشرفت و رفاه مردم در مناطق درگیری به چشم می خورد.

همچنین عبدالله حمدوک در دیدار با خانم امینه جین محمد معاون دبیرکل سازمان ملل در خارطوم گفت: سودان خود را ملزم به تقویت همکاری با سازمان ملل می داند.

معاون دبیرکل سازمان ملل نیز گفت : این سازمان به دولت حمدوک یاری می نماید تا اهداف انقلاب مردم سودان را تحقق بخشد.

این روزنامه سودانی درخبر دیگری نوشت: سفارت آمریکا درخارطوم 55 هزار دلار برای یاری به بخش آموزش عالی سودان در اختیار دولت این کشور قرار داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 25 آذر 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 522

به "ورود اولین گروه سازمان ملل به جنوب کردفان سودان ، تحرکات مداخله جویانه آمریکا در پوشش یاری آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اولین گروه سازمان ملل به جنوب کردفان سودان ، تحرکات مداخله جویانه آمریکا در پوشش یاری آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید