ناقلان بدون علامت کرونا چه کسانی هستند؟

به گزارش ایستگاه بازی، فوق تخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی خود عامل ویروس هستند، اما علائم بالینی ندارند، گفت: باید فکر کنیم فردی که در مترو اتوبوس واقع شده است ممکن است ناقل ویروس باشد.

ناقلان بدون علامت کرونا چه کسانی هستند؟

به گزارش فارس، مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این پرسش که ناقلان بدون علامت چه کسانی هستند؟، گفت: افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی خود عامل ویروس هستند، اما علائم بالینی ندارند و این افراد در یک آزمایش معمولی که به صورت روتین انجام می شود و در PCR، به وجود ویروس در دستگاه تنفسی پی می برند.

وی با بیان اینکه این افراد از نظر اپیدمیولوژی و انتقال بیماری خیلی مهم هستند، افزود: به دلیل اینکه این افراد به مدت حداقل 14 روز می توانند این ویروس را به دیگران منتقل کنند؛ در نتیجه ناقلان بدون علامت را باید جداسازی کنیم و بگوییم در خانه به مدت دو هفته استراحت کنند، دستان خود را مرتب بشویند و از ماسک و دستکش استفاده کنند.

فوق تخصص بیماری های عفونی شرح داد: متأسفانه در ایران تعداد زیادی از این افراد به خانه می فرایند و مدت 14 روز فکر می کنند باید با اعضای دیگر خانواده ارتباط داشته باشند و در این شرایط همه اعضای خانواده را به ویروس آلوده می کنند.

مردانی متذکر شد: ناقلان بدون علامت در همه دنیا وجود دارند و مختص ایران نیست؛ اینکه ما بیاییم تمام مردم را اسکرین کنیم تا ناقلان بدون علامت را شناسایی کنیم، صرفه اقتصادی ندارد؛ بلکه ما به افراد جامعه خود مراقبتی را توصیه می کنیم.

وی تأکید کرد: به همه افراد می گوییم شما فکر کنید فردی که در مترو اتوبوس واقع شده است ممکن است ناقل ویروس باشد؛ در نتیجه باید از ماسک استفاده کنیم، اگر به سطوح مختلف دست زدیم دستمان را با آب و صابون بشوییم و اگر امکان داشت در مترو فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم.

فوق تخصص بیماری های عفونی ابراز داشت: اگر هر فردی این سه کار مهم را انجام دهد، هیچ مسئله ای پیدا نخواهد کرد، اما بر عکس اگر این موارد مهم را رعایت نکند و بیان کند، چون دولت همه ناقلان را شناسایی نمی کند من نیز این مسائل را رعایت نمی کنم، دچار این بیماری خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1067

به "ناقلان بدون علامت کرونا چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناقلان بدون علامت کرونا چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید