مدیر آزمایشگاه ووهان فراوری ویروس کرونا را رد کرد

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از ایندیاتودی، وی در مصاحبه با تلویزیون دولتی چین امکان هرگونه نشت ویروس و باکتری از آزمایشگاه این مؤسسه در شهر ووهان به محیط خارج را رد کرد و اضافه نمود با توجه به رعایت پروتکل های سختگیرانه امنیتی چنین رخدادی محال است.

مدیر آزمایشگاه ووهان فراوری ویروس کرونا را رد کرد

در روزهای اخیر آمریکا جنگ تبلیغاتی گسترده ای را بر علیه چین به راه انداخته و مدعی شده ویروس کرونا از بنیاد ویروس شناسی ووهان و آزمایشگاه تحقیقاتی پیشرفته آن به دنیا خارج منتقل شده است. چین بارها این ادعاها را رد کرده و ضمن آنکه اتهام مشابهی را به آمریکا وارد کرده، توضیح داده که بعید نیست ارتش آمریکا ویروس یادشده را به ووهان منتقل کرده باشد. در عین حال بسیاری از دانشمندان مستقل معتقدند ویروس کرونا از حیوانات به انسان ها منتقل شده است.

یوآن ژیمینگ اضافه نمود: هیچ راهی وجود ندارد که ویروس از آزمایشگاه مؤسسه ویروس شناسی شهر ووهان به محیط بیرون منتقل شده باشد. هیچیک از کارکنان این مؤسسه تا به حال به ویروس کرونا آلوده نشده اند و تمامی آنها در حال اجرا وظایف روزمره خود در ارتباط با مقابله با ویروس مذکور هستند. ما می دانیم چگونه باید با ویروس کرونا و نمونه های آن برخورد کنیم ولی بعضی رسانه ها به طور عمدی کوشش می نمایند تا مردم را گمراه نمایند.

او توضیح داد: تمامی گزارش های رسانه ای دروغین در این زمینه بر مبنای فرضیاتی هستند که هیچ سند و مدرکی برای تأیید آنها وجود ندارد.

این مؤسسه قبلاً در ماه فوریه نیز اتهامات مشابهی را بر علیه خود تکذیب کرده بود، اما مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که کاخ سفید تحقیقات همه جانبه ای را در این زمینه انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 934

به "مدیر آزمایشگاه ووهان فراوری ویروس کرونا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر آزمایشگاه ووهان فراوری ویروس کرونا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید