فقط با این سلاح می توان با کرونا جنگید

به گزارش ایستگاه بازی، خبرنگاران/کرمانشاه کرونا حقیقتی تلخ است که راه فراری از آن وجود ندارد. این ویروس مرگبار نه دارو دارد و نه واکسن و تنها راه موثر در برابر آن پیشگیری است و بس.

فقط با این سلاح می توان با کرونا جنگید

برای پیشگیری در برابر این ویروس هم تجربه چندماهه جهان نشان می دهد که تنها با زدن ماسک و رعایت دیگر پروتکل های بهداشتی می توان مقابله موثری با این ویروس داشت و از ابتلا به آن پیشگیری کرد.

دکتر ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران از ماسک زدن به عنوان راه موثر برای مقابله و پیشگیری از ابتلا به کرونا یاد کرد و اضافه کرد: ویروس کرونا هنوز درمان موثری ندارد و فعلا هم خبری از تولید واکسن آن نیست، بنابراین تنها راه موثر در برابر این ویروس پیشگیری است و مهمترین ابزار این پیشگیری هم استفاده از ماسک است.

وی اضافه کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر انتقال تنفسی مهمترین راه انتقال ویروس کرونا است و برای قطع این زنجیره انتقال باید افراد حتما از ماسک استفاده کنند.

شکیبا شرح داد: در کنار ماسک زدن، افراد باید فاصله حدود دو متری با دیگران را هم رعایت کنند تا امکان انتقال تا حد مطلوبی کاهش یابد.

وی در خصوص اینکه کدام نوع ماسک ها در برابر کرونا کارایی دارد، گفت: تمام ماسک های استاندارد سه لایه، N95 و... در برابر این ویروس کارایی دارد. حتی ماسک های پارچه ای هم تا حدی می توانند امکان انتقال این ویروس را کاهش داده و موثر باشند.

شکیبا شرح داد: توصیه ما این است که اولا افراد تا حد امکان از تردد غیرضروری در سطح جامعه خودداری کرده و هنگام حضور در سطح جامعه حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله حدود دو متری را با دیگران رعایت کنند.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در خصوص درصد تاثیر ماسک در کاهش انتقال کرونا، گفت: عددهای مختلفی در این زمینه اعلام شده و نمی توان درصد دقیقی برای آن تعیین کرد، چرا که عوامل مختلفی از جمله میزان فاصله افراد با یکدیگر هم در این درصد انتقال نقش دارد و فقط این امر ثابت شده که استفاده از ماسک تا حد بسیاری از انتقال این ویروس پیشگیری می کند.

شکیبا در ادامه با بیان اینکه به دنبال تشدید شرایط کرونا در استان میزان استفاده از ماسک نسبت به هفته گذشته اندکی افزایش پیدا کرده، گفت: در حال حاضر طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 50 درصد مردم استان از ماسک استفاده می کنند که قطعا باید افزایش یابد.

وی اضافه کرد: نیمی از مردم استان که از ماسک استفاده نمی کنند باید بدانند با این کار سلامت خود و دیگران را به خطر می اندازند. هم باید در این شرایط برای خلاصی از کرونا و کاهش انتقال این بیماری از ماسک استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1195

به "فقط با این سلاح می توان با کرونا جنگید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط با این سلاح می توان با کرونا جنگید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید