علت واریز نشدن یارانه افرادی که حذف نشده اند چیست؟

به گزارش ایستگاه بازی، در ماه جاری همزمان با حذف تعدادی از یارانه بگیران، یارانه بعضی دیگر نیز به حسابشان واریز نشد که پیگیری ها از مراجع ذیربط نشان داد که یارانه این افراد حذف نشده است.

علت واریز نشدن یارانه افرادی که حذف نشده اند چیست؟

به گزارش، با آغاز غربالگری یارانه بگیران، طبق اعلام دولت در شهریورماه امسال یارانه نقدی حدود 200 هزار خانوار حذف شده و به حساب آن ها واریز نشده است. این افراد برایشان پیامکی ارسال شد که بتوانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام نمایند.

اما از سویی دیگر بعضی از افراد نه تنها یارانه دریافت نکردند، بلکه پیامکی هم برای آن ها ارسال نشد که بتوانند اعتراض خود را اعلام نمایند و با این وجود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند.

این در حالی بود که افرادی که پیامک دریافت ننموده اند نباید به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند چرا که تنها دریافت پیامک نشانه حذف از یارانه است.

وضعیت مبهم این گروه در شرایطی است که پیگیری ها از مراجع ذیربط نشان داد که یارانه این افراد حذف نشده است.

براساس توضیحات دریافتی، بعضی افراد به دلیل تغییر حساب سرپرستان خانوار پیروز به دریافت یارانه نشده اند، چرا که هر ماه اگر قرار بر تغییر سرپرست خانوار به هر دلیلی از جمله فوت و بدسرپرستی باشد باید افراد به بانک مراجعه نموده و تغییر حساب دهند. بر این اساس در ماه جاری بعضی خانوار ها در زمان معین تغییر حساب نداده اند و فرایند آن انجام نشده است که یارانه به حسابشان واریز گردد. از این رو یارانه شهریور برای آن ها به دلیل معین نبودن وضعیت حساب واریز نشده و از مهرماه مجددا دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افرادی که پیامک دریافت نکردند به هیچ عنوان نباید به دفاتر پیشخوان دولت برای اعتراض مراجعه نمایند، چون این مشکل از ماه آینده برطرف خواهد شد.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 413

به "علت واریز نشدن یارانه افرادی که حذف نشده اند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت واریز نشدن یارانه افرادی که حذف نشده اند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید