صدر اعظم اتریش بار دیگر در انتخابات پیروز شد

به گزارش ایستگاه بازی، بر اساس نتایج نظرسنجی در شعب اخذ رای، حزب صدر اعظم اتریش توانسته بیشترین آرای رای دهندگان این کشور را به دست بیاورد.

صدر اعظم اتریش بار دیگر در انتخابات پیروز شد

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی، بر اساس نتایج نظرسنجی در شعب اخذ رأی اتریش، حزب سباستین کورتز صدر اعظم اتریش پیروز اصلی انتخابات زودهنگام این کشور خواهد بود.

نتایج نظرسنجی در شعب اخذ رای حاکی از آن است که حزب مردم اتریش به رهبری صدر اعظم اتریش 37.2 درصد آرا را به دست خواهد آورد که 5.7 درصد بیش از انتخابات سال 2017 است.

حزب آزادی نیز 10 درصد از آرای خود را از دست خواهد داد تا با کسب 16 درصد آرا، مردم اتریش این حزب را به دلیل منتشر شدن فیلم هاینس کریستین اشتراخه رهبر این حزب تنبیه نمایند.

اشتراخه که معاون سباستین کورتس بوده در پی انتشار یک فیلم ویدئویی و رسوایی بر سر دریافت یاری های اقتصادی غیرقانونی از یک سرمایه گذار روس برای حزب متبوعش، استعفا کرد و باعث فروپاشی دولت ائتلافی این کشور شد.

حزب سوسیال دموکرات چپ میانه نیز با از دست دادن 4.9 درصد آرا خواهند توانست 22 درصد آرا را بدست بیاورد. این بدترین نتیجه برای این حزب پس از جنگ جهانی دوم به شمار می آید.

بر اساس گزارش ها 6.4 میلیون نفر از جمعیت 8.8 میلیون نفری اتریش بالاتر از 16 سال داشته و صلاحیت شرکت در انتخابات را دارند. پیش از انتخابات نیز نظرسنجی ها حاکی از پیروزی قاطع کورتز بوده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 437

به "صدر اعظم اتریش بار دیگر در انتخابات پیروز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدر اعظم اتریش بار دیگر در انتخابات پیروز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید