صادرات برق 120 درصد افزایش یافت

به گزارش ایستگاه بازی، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که سیاست صنعت برق، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و از جمله توسعه صادرات برق به کشورهای همسایه است، اظهار کرد: میزان صادرات برق در کشور نسبت به گذشته افزایش داشته، به گونه ای که در سال 1398 شاهد افزایش 120 درصدی رشد خالص صادرات برق هستیم. باتوجه به نیازهای که در منطقه وجود دارد و نیازمندی کشورهای همسایه، زیرساخت های لازم را برای توسعه انرژی فراهم می کنیم و بر اساس ظرفیت های موجود صادرات برق را پیش می بریم.

صادرات برق 120 درصد افزایش یافت

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

او با اشاره به کشورهایی که ایران با آن ها تبادلات الکتریکی دارد، گفت: با تمام کشورهایی که مرز خاکی داریم، ارتباط الکتریکی برقرار نموده ایم، به گونه ای که به تعدادی از این کشور ها برق صادر می کنیم و با تعدادی ترانزیت یا به عبارتی خرید و فروش برق داریم.

او درباره میزان صادرات برق نیز توضیح داد: باتوجه به این که میزان صادرات برق متناسب با زمان تغییر می نماید، نمی توان عدد دقیقی در این باره بیان کرد اما در مجموع باید گفت که نسبت به گذشته میزان صادرات برق افزایش یافته است.

در این باره، رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز به تازگی بیان کرد که اکنون این ظرفیت را داریم که با افغانستان، آذربایجان، ترکمنستان، پاکستان، ارمنستان، ترکیه و عراق تبادل انرژی داشته باشیم. در حال حاضر در بعضی کشورها در طول سال و در بعضی کشورها در بخشی از سال که احتیاج به برق دارند، صادرات داریم که این یک منبع درآمد است که صنعت برق را می تواند سرپا نگه دارد و مردم در همه ساعات شبانه روز از این نعمت برخوردار باشند که با توجه به این ظرفیت ها لزوم توجه به مدیریت مصرف را نشان می دهد.

وی درباره آخرین شرایط صادرات برق به عراق گفت: قراردادهایی که با دولت عراق داریم، مانند همواره قرارداد سالانه است چرا که بودجه آن ها نیز به صورت سالانه بسته می شوند، اما ما یک سند همکاری سه ساله را برای یاری به صنعت برق عراق در ابعاد مختلف تدوین کردیم که به موضوع صادرات نیز اشاره شده و صادرات برق به عراق تمدید خواهد شد ضمن این که طبق برنامه پیش بینی شده سیستم برق ایران و عراق سنکرون شده و صنعت برق این دو کشور با یکدیگر در ارتباط است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 627

به "صادرات برق 120 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات برق 120 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید