درخواست طلاق به خاطر دروغ بزرگ

به گزارش ایستگاه بازی، وحید دل خیلی پری دارد. او به دادگاه خانواده رفت تا برای همیشه به زندگی مشترک با همسرش خاتمه دهد. زندگی که با عشق و علاقه زیاد آن را آغاز کرده بود. اما به خاطر پنهان کاری همسرش در نهایت به نابودی کشیده شد.

درخواست طلاق به خاطر دروغ بزرگ

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، زن جوان توانایی مادر شدن نداشت و این مساله را از شوهرش پنهان کرد. به همین خاطر زندگی عاشقانه این زوج به جدایی کشیده شد. مرد جوان وقتی در مقابل قاضی دادگاه خانواده تهران قرار گرفت، درخصوص علت مراجعه اش به دادگاه گفت: همسرم مرا فریب داد. او و خانواده اش مرا گول زدند و با زندگی من بازی کردند. من و همسرم 18 ماه پیش از طریق یکی از آشناهایمان با هم ازدواج کردیم. وقتی با یاسمین آشنا شدم او گفت که یکبار ازدواج کرده و از شوهرش جدا شده است. او آن زمان به من گفت که به خاطر نداشتن تفاهم با شوهرش، از هم جدا شده اند. من هم برای احترام گذاشتن به او دیگر سوال نکردم و حتی پیگیر ماجرا نشدم. در واقع به او اعتماد کردم. در نهایت زندگی عاشقانه من یاسمین شروع شد و ما بدون هیچ اختلافی در کنار هم زندگی کردیم.

تا این که من تصمیم گرفتم پدر شوم. وقتی این موضوع را با یاسمین درمیان گذاشتم به شدت ناراحت شد و مخالفت کرد. نمی دانستم چرا تا این اندازه عکس العمل نشان می دهد و مخالفت می کند. خیلی تعجب کردم. با این حال از تصمیمم منصرف نشدم. آنقدر اصرار کردم تا این که یاسمین اعتراف کرد. همسرم گفت که نمی تواند مادر شود. او این موضوع را از من پنهان کرده بود. گفت که دلیل جدایی از شوهر اولش هم همین موضوع بوده است. وقتی شنیدم باور نمی کردم، آنها تا این اندازه با زندگی من بازی کرده باشند. همسرم و خانواده اش بدون این که حرفی به من بزنند پای سفره عقد نشستند و مرا فریب دادند. همسرم نمی توانست مادر شود و این موضوع را از من پنهان کرد. به من نگفت تا من خودم در این باره تصمیم بگیرم. شاید اگر از اول این موضوع را به من گفته بود، مخالفتی نمی کردم و با او ازدواج می کردم. من آنقدر به یاسمین علاقه داشتم که چشم پوشی کنم. ولی حالا دیگر نمی توانم به او اعتماد کنم. می خواهم برای همیشه از همسرم جدا شوم.

در ادامه همسر این زن نیز به قاضی گفت: آن زمان ترسیدم که وحید را از دست بدهم. با خودم گفتم اگر به این موضوع اعتراف کنم از من جدا می شود. از طرفی تصور می کردم که با پیشرفت علم، من نیز درمان می شوم و می توانیم در آینده صاحب فرزند شویم. وقتی با وحید آشنا شدم به او گفتم که در حال حاضر دوست ندارم مادر شوم. او هم قبول کرد. اما هنوز یک سال از زندگی مشترکمان نگذشته بود که گفت که بچه می خواهد.

من حتی اگر بیمار نبودم باز هم آمادگی مادر شدن را نداشتم. ولی وحید پایش را در یک کفش کرد و بر خواسته اش پا فشاری کرد. من فقط چون عاشقش بودم این موضوع را پنهان کردم. الان هم خیلی پشیمانم و دوست ندارم دوباره زندگی ام به خاطر این مساله نابود شود. وحید اگر عاشق من بود به خاطر این مساله از من جدا نمی شد. در پایان نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند. ولی مرد جوان اصرار به جدایی داشت. برای همین رسیدگی به این پرونده به جلسه آینده موکول شد.

مسائل مهم و تاثیرگذار را مخفی نکنید

سارا شقاقی ، روانشناس در این رابطه می گوید: دروغ و پنهان کاری در ازدواج همیشه مشکل ساز می شود. معمولا پنهان کاری تاثیرات منفی را بر روابط زوج ها می گذارد. زمانی که دو نفر با یکدیگر ازدواج می کنند به طرف مقابل شان اعتماد کرده و در همه چیز را با او شریک می شوند. در واقع توقع دارند که زندگی خود را با صداقت شروع کنند. بنابراین نباید مسائل مهم و تاثیرگذار در آینده را از یکدیگر مخفی کنند. در این میان دروغ گویی و پنهان کاری آرامش زندگی مشترک شان را برهم می زند. اغلب افراد با این انگیزه که اگر واقعیت را بگویند طرف مقابل را ازدست خواهند داد، تصمیم به پنهان کاری می گیرند. اما آنها نمی دانند که پنهان کاری به دروغ تبدیل می شود. زمانی که حقیقت فاش شود شرایط از کنترل خارج می شود.

درست است که مسائلی وجود دارد که مطرح کردن آنها در ازدواج لزومی ندارد. اما برخی از مسائل بسیار مهم و حیاتی است. این حق مسلم طرف مقابل است که در جریان این حقایق قرار بگیرد. بنابراین بهتر است که در زندگی زناشویی از پنهان کاری دوری شود. چرا که ممکن است فاش شدن هر رازی آثاری مخرب بر زندگی بگذارد. حتی اگر شخص مقابل هم متوجه این رازها نشود زن یا مرد همیشه آشفتگی و استرس دارند. همین استرس ها ممکن است آرامش زندگی را بر هم بزند. بنابراین به جای بی اعتمادی، زن و مرد باید سعی کنند که صداقت را در زندگی مشترک افزایش دهند تا بتوانند یک زندگی مشترک آرام را تجربه کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1368

به "درخواست طلاق به خاطر دروغ بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست طلاق به خاطر دروغ بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید