جزئیات توافق ایران با آژانس از زبان صالحی

به گزارش ایستگاه بازی، رییس سازمان انرژی اتمی گفت: درخواست ها و ملاحظات آژانس را بر اساس ملاحظات آژانس و نه اطلاعات واهی، آنالیز می کنیم و مدنظر قرار دادیم.

جزئیات توافق ایران با آژانس از زبان صالحی

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر صالحی در سخنانی اظهار کرد: ما غیر از تعهدات مان قطعا خواسته ای را نمی پذیریم و آن تعهدات هم در موضوع مورد بحث یعنی در قالب موافقت نامه پادمان و پروتکل الحاقی است و در این چارچوب مذاکرات مان با آژانس را انجام دادیم. آژانس درخواست ها و ملاحظاتی داشت و ما درخواست های آنها را بر اساس اطلاعاتی که آنها دارند، نه بر اساس اطلاعات واهی، آنالیز کردیم و توافق شد تا نظرات آنها را مدنظر قرار دهیم، اما با در نظر قرار دادن نقطه نظرات اصولی ایران.

وی با اشاره به بیانیه مشترک ایران و آژانس، گفت: ما در این بیانیه با درخواست آژانس برای بازرسی از دو محل توافق کردیم و همچنین توافق شد بر اساس اطلاعاتی که موجود است درخواست دیگری نباید داشته باشند و این موضوع را تمام می نماید و آنها هم این را پذیرفتند.

به گزارش ایسنا، ایران و آژانس عصر روز چهارشنبه بیانیه ای مشترک صادر کردند که بر اساس آن، ایران اجازه دسترسی به دو مکان موردنظر آژانس را داده است و در مقابل آژانس پذیرفته که در چارچوب اطلاعاتی که در اختیار دارد، دیگر درخواست و سوالی از ایران نداشته باشد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1129

به "جزئیات توافق ایران با آژانس از زبان صالحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات توافق ایران با آژانس از زبان صالحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید