جزئیات بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در فرانسه

به گزارش ایستگاه بازی، سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای از ورود گروه اعزامی سازمان هواپیمایی کشوری، امروز 30 تیرماه 1399 به همراه جعبه های سیاه پرواز PS752 سانحه دیده اوکراینی به لابراتوار دفتر آنالیز و تحلیل ایمنی هواپیمایی کشوری فرانسه BEA اطلاع داد.

جزئیات بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری براساس این گزارش، جلسه هماهنگی در حال برگزاری است و کار بازیابی و دریافت اطلاعات جعبه های سیاه از امروز شروع خواهد شد.

جعبه های سیاه هواپیمای مذکور پس از وقوع سانحه بلافاصله تحویل سازمان هواپیمایی کشوری شده و در محل امنی در همین سازمان تحت تدابیر فنی و امنیتی مناسب طبق مقررات نگهداری شد.

جعبه های سیاه روز آدینه 27 تیرماه امسال با رعایت پروتکل های فنی و امنیتی و همراهی پلیس فرودگاه ها در معیت تیم تخصصی از محل این سازمان به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل و رهسپار پاریس شد.

پس از ورود به پاریس هم با هماهنگی سفارت ایران در پاریس، پلیس فرانسه مسئولیت محافظت از جعبه ها را تا محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس و پس از آن به لابراتوار برعهده گرفت.

مطابق مقررات بین المللی و قوانین داخلی سازمان هواپیمایی کشوری ایران، مسئولیت آنالیز سانحه مذکور را برعهده دارد.

با توجه به اینکه مقامات قضایی نیز در حال رسیدگی به پفراینده هستند، مقام محترم قضایی نیز مطابق استاندارد های ضمیمه 13 پیمان شیکاگو در فرآیند بازخوانی حضور دارد و بازخوانی جعبه های سیاه با راهنمایی مسئول آنالیز سانحه و در لابراتوار فرانسه صورت می گیرد.

در اجرای مقررات بین المللی، کشور طراح و سازنده هواپیما و همچنین اوکراین به عنوان کشور محل ثبت و بهره بردار هواپیما به وسیله معرفی نماینده رسمی در مراحل آنالیز سانحه شرکت می نمایند، با توجه به اینکه بازخوانی در لابراتوار کشور فرانسه انجام می گردد، کشور فرانسه نیز با معرفی نماینده ای در تحقیقات مرتبط حضور پیدا می نماید.

سایر کشور ها که به دلایلی نظیر جان باختن اتباع خود ذینفع موضوع رسیدگی به سانحه هستند نیز می توانند نسبت به معرفی کارشناسانی در جریان فرایند آنالیز سانحه قرار گیرند و به وسیله مسئول آنالیز سانحه به داده ها و گزارش نهایی آنالیز سانحه نیز دسترسی داشته باشند.

بر اساس مقررات بین المللی کشور های کانادا سوئد، آلمان و انگلستان درخواست خود را مبنی بر حضور نماینده در فرآیند بازخوانی ارائه کردند که با موافقت مسئول آنالیز سانحه، نمایندگان کانادا، سوئد و انگلستان جهت مشاهده فرآیند بازخوانی در فرانسه حضور دارند.

هدف از انجام این تحقیقات، ارتقای سطح ایمنی هوانوردی به وسیله شناسایی و برطرف زمینه ها و علل رخداد آن بوده و مستقل از رسیدگی های قضایی در دست انجام است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1059

به "جزئیات بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید