تدابیر ویژه استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا، رسانه ها کتمان نکنند اما باعث نگرانی هم نشوند

به گزارش ایستگاه بازی، استاندار بوشهر گفت: تدابیر لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری کرونا به استان باید با همکاری دستگاه های مرتبط اندیشیده گردد.

تدابیر ویژه استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا، رسانه ها کتمان نکنند اما باعث نگرانی هم نشوند

به گزارش از ، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر که با موضوع آمادگی استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا برگزار گردید، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان توضیحات لازم را در خصوص ویروس کرونا اعلام نموده است و تمام تدابیر لازم برای پیشگیری از انتقال این بیماری به استان با همکاری دستگاه های مرتبط باید اندیشیده گردد.

او با اشاره به هشدار سازمان بهداشت جهانی در خصوص ویروس کرونا اضافه کرد: یکی از اصول مهم برای مقابله با بیماری کرونا، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است، و اطلاع رسانی و آموزش صحیح در خصوص این بیماری به جامعه لازم است.

استاندار بوشهر با اشاره به وظیفه مهم دانشگاه علوم پزشکی استان برای پیشگیری و مقابله با انتقال ویروس کرونا در استان گفت: با توجه به مرزی بودن استان بوشهر، دستگاه های مربوط از جمله بنادر، گمرک، دریابانی باید همکاری لازم برای دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به استان داشته باشند.

گراوند با تاکید بر کنترل دقیق مبادی ورودی و خروجی استان با هدف جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به استان اضافه کرد: نهاد های مربوط از جمله دریابانی، فرودگاه ها، بنادر و گمرک نهایت همکاری را با ماموران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان برای مقابله با ویروس کرونا داشته باشند، ضمن اینکه در جزیره خارگ با توجه به وجود شناور های خارجی به صورت ویژه کنترل لازم صورت گیرد.

او با تاکید بر اطلاع رسانی ویژه صدا و سیما و تهیه برنامه های آموزشی در خصوص ویروس کرونا اعلام کرد: علاوه بر صدا و سیما، آموزش و پرورش و دانشگاه ها هم تدابیر لازم درباره اطلاع رسانی و آموزش برای مقابله با ویروس کرونا بیندیشند، ضمن اینکه یک برنامه آموزشی جامع برای مقابله با ویروس کرونا در استان تدوین گردد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه می توان از راه های انتقال ویروس کرونا به استان را بست، گفت: در موضوعات مربوط به سلامت مردم هیچ قصوری پذیرفتنی نیست و حفظ سلامت مردم رسالت مهم تمام مدیران و مسئولان است.

گراوند با اشاره به وظیفه مهم رسانه ها در موضوع ویروس کرونا مطرح نمود: رسانه ها در موضوع ویروس کرونا نباید مطالبی که موجب نگرانی مردم می گردد بیان نمایند، اما کتمان کردن این بیماری در جامعه هم صحیح نیست.

او اعلام کرد: اقدامات پیشگیرانه و برنامه های بهداشتی و اطلاع رسانی درست لازم است. همچنین رسانه های استان باید از فضای مجازی برای اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا و راه های مقابله با آن استفاده نمایند.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 1 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 760

به "تدابیر ویژه استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا، رسانه ها کتمان نکنند اما باعث نگرانی هم نشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر ویژه استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا، رسانه ها کتمان نکنند اما باعث نگرانی هم نشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید