آنالیز حذف پست مشاور و قائم مقام شهرداری تهران

به گزارش ایستگاه بازی، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از آنالیز وضعیت کوچک سازی ساختاری شهرداری با حذف پست مشاور و قائم مقام در همه سطوح شهرداری اطلاع داد.

آنالیز حذف پست مشاور و قائم مقام شهرداری تهران

مجید فراهانی در گفت وگو با ایستگاه بازی، با اشاره به طرح تغییر ساختار و کوچک سازی شهرداری تهران که در حال حاضر در شورای شهر در حال آنالیز است، گفت: تغییر ساختار شهرداری تهران یک امر ضروری و لازم در شرایط فعلی است؛ چرا که شهر تهران گران اداره می گردد و سالیانه حدود 6000 میلیارد تومان هزینه حقوق، دستمزد، مزایا و ... پرسنل می گردد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران اداره یک شهر هشت میلیونی را با حدود 68 هزار کارمند انجام می دهد و این در حالی است که شهرداری استانبول با 18 میلیون نفر جمعیت تنها با نصف تعداد کارمندان شهرداری تهران اداره می گردد، گفت: تنها 18 هزار پست در شهرداری تهران وجود دارد؛ اما برای این 18 هزار پست 68 هزار کارمند وجود دارد و این نشان می دهد که کارمندان بدون احتیاج به مجموعه جذب شده اند.

فراهانی با بیان اینکه با وجود این حجم از نیروی انسانی شاهد ناهماهنگی در ساختار شهرداری هستیم، ادامه داد: امروز در تمام 123 ناحیه، 22 منطقه، 43 شرکت و سازمان پست روابط عمومی و همچنین مسئول امور فرهنگی داریم که این نشان دهنده ساختار موازی است.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه در همه سازمان ها و مناطق مشاورین زیادی وجود دارند که هیچ گونه محدودیتی در جذب نداریم و افراد مختلف با دلیل و بی دلیل مشمول مشاوره هستند، گفت: مثلا در شهرداری 5000 نفر نیروی شاغل در امور فرهنگی داریم که حدود 20 میلیارد تومان در ماه هزینه این افراد می گردد؛ اما در اداره کل فرهنگ و ارشاد تنها 100 نفر نیروی کار وجود دارد و یا 400 نفر در پست مدیریت روابط عمومی قرار دارند که حداقل 1.5 میلیارد تومان در ماه هزینه حقوق این افراد می گردد که نشان می دهد به چه میزان پست های موازی در شهرداری وجود دارد.

وی با بیان اینکه مرکز مطالعات در شهرداری وجود دارد، در حالیکه همه سازمان ها و شرکت ها، اداره کل برنامه ریزی و مطالعات دارند، اظهار کرد: این ساختار نامتوازن باید ساماندهی گردد در غیر این صورت اتفاق مثبتی در شهرداری در راستای کوچک سازی رخ نمی دهد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه این طرح از سوی کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شده و در حال آنالیز نهایی است، اضافه کرد: پیشنهاد ما این است که پست مشاور و قائم مقام از همه بخش های شهرداری حذف گردد و شهرداری موظف است ظرف مدت شش ماه 15 درصد از حجم نیروی انسانی خود را با حذف پست های موازی ساماندهی کند.

فراهانی در ادامه با بیان اینکه علاوه بر پست های موازی شاهد آن هستیم که هر سازمان و شرکتی برای خود اساسنامه جداگانه ای دارد که مصوب شورای شهر نیستند، گفت: از سوی کمیسیون برنامه طرحی ارائه شده که به نظر می رسد هفته آینده به صحن شورای شهر بیاید که بر همین اساس برای اولین بار اساسنامه مشترک همه سازمان ها و شرکت ها به صورت منسجم طراحی شده است و اگر به تصویب برسد، دیگر هر سازمانی نمی تواند برای خود اساسنامه ای داشته باشد؛ بلکه اساسنامه مصوب شورای شهر و مشترک میان همه سازمان ها و شرکت ها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 104

به "آنالیز حذف پست مشاور و قائم مقام شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز حذف پست مشاور و قائم مقام شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید