الفتح: خروج نیرو های آمریکایی هدف راهبردی ملت عراق است

به گزارش ایستگاه بازی، ائتلاف الفتح عراق در بیانیه ای گفت که اجرای مصوبه مجلس درباره خروج نیرو های خارجی از جمله نیرو های آمریکایی، هدف راهبردی ملت عراق است.

الفتح: خروج نیرو های آمریکایی هدف راهبردی ملت عراق است

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی به نقل از المعلومه، ائتلاف الفتح عراق روز سه شنبه در بیانیه ای گفت که با آغاز گفت وگوی راهبردی عراق و ایالات متحده، مسئولیت قانونی و ملی ما ایجاب می کند که مصوبه مجلسی درباره خروج نیرو های خارجی که در تاریخ پنجم ژانویه ال 2020 را به رئیس و اعضای هیات مذاکره عراقی یادآوری کنیم.

در ادامه بیانیه آمده است: از هیات مذاکره کننده عراق می خواهیم که از تجربه مذاکرات آمریکا و عراق در سال 2008 که با امضای توافقنامه امنیتی به انتها رسید و طبق آن نیرو های آمریکایی مجبور به ترک خاک عراق شده بودند، استفاده کنند.

الفتح شرح داد: اجرای توافق مجلس درباره خروج نیرو های خارجی، هدف استراتژیک ملت عراق است که برای دفاع از سرزمین و حاکمیت و کرامت کشورشان جانفشانی کردند.

ائتلاف الفتح گفت: ما به نیرو های مسلح خود و همه تشکیلات و نهاد های امنیتی و حشد شعبی و حشد عشایری اعتماد کامل داریم و مطمئنیم که آن ها قادر به دفاع از حاکمیت عراق و تحقق پیروزی کامل و قاطع در برابر داعش هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1003

به "الفتح: خروج نیرو های آمریکایی هدف راهبردی ملت عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الفتح: خروج نیرو های آمریکایی هدف راهبردی ملت عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید