استانداری دیالی عراق: الحشد الشعبی مانع از سیطره داعش بر چاه های نفتی استان شد

به گزارش ایستگاه بازی، یکی از مقامات امنیتی عراق در استان دیالی گفت که نیروهای الحشد الشعبی در عملیات اخیر خود در این استان، چاه های نفت دیاله را از خطر داعش نجات داد.

استانداری دیالی عراق: الحشد الشعبی مانع از سیطره داعش بر چاه های نفتی استان شد

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی، رئیس کمیته امنیتی در شورای استانداری دیالی می گوید عملیات امنیتی نیروهای الحشد الشعبی در این استان، چاه های نفت استان دیاله را از طرح عناصر داعش برای سیطره بر این چاه ها نقش بر آب کرد.

صادق الحسینی سه شنبه (19 آذر) به خبرگزاری معلومه گفت: وجود الحشد الشعبی در منطقه نفط خانه (واقع در 96 کیلومتری شرق بعقوبه) راه را بر نقشه جنایتکارانه داعش بست؛ نقشه ای که مطابق آن عناصر داعش می خواستند با نفوذ به این منطقه، چاه های نفت را به اشغال خود درآوردند.

این مقام عراقی در ادامه گفت که نیروهای الحشد الشعبی در عملیات اخیر خود، راهبرد خط آتش را برای مقابله با حملات دیگر داعش به منطقه نفت خیز نفط خانه و اطراف آن در پیش گرفت.

رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری استان دیاله افزود: الحشد الشعبی نقش راهبردی در تأمین امنیت و حمایت از دیاله ایفا می کند و کنترل منطقه گسترده ای را که در برخی از آن ها شاهد فعالیت عناصر باقی مانده داعش هستیم، در دست دارد.

نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق که سال 2014 بنا به فتوای جهاد کفایی مرجعیت دینی این کشور برای مقابله با گروه تروریستی داعش ایجاد شد، از شنبه این هفته به دنبال انتشار گزارش هایی از فعالیت دوباره عناصر باقی مانده داعش در استان دیاله که با ناآرامی های عراق هم زمان شد، عملیاتی علیه این عناصر آغاز کردند.

در این عملیات چند روزه، نیروهای الحشد الشعبی یکی از مهمترین پایگاه های راهبردی عناصر تروریستی داعش در استان دیالی را که بر آموزش تروریست های داعش در سه استان عراق نظارت دارد، منهدم کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 619

به "استانداری دیالی عراق: الحشد الشعبی مانع از سیطره داعش بر چاه های نفتی استان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانداری دیالی عراق: الحشد الشعبی مانع از سیطره داعش بر چاه های نفتی استان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید